کد خبر: ۳۲۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۷
بررسی قیمت انواع خودرو در ابتدا و انتهای فصل بهار بیانگر آن است که قیمت انواع خودروهای سواری ساخت داخل، روند نزولی را در پیش گرفته و ثبات نسبی در بازار حاکم بوده است.
بازار خودرو پایتخت با توجه به افزایش عرضه انواع محصولات از سوی خودروسازان و بالا رفتن تنوع تولید از یک سو و همچنین افزایش بازیگران این صنعت از سوی دیگر به سمت منطقی شدن قیمت‌ها پیش رفته به‌طوری‌که دیگر نمی‌توان این بازار را انحصاری نامید.
بر اساس این گزارش، از سال 92 با روی کار آمدن دولت یازدهم و در پیش گرفتن مسیر عقلانیت در روابط خارجی، بهبود تعامل با دنیا و اجرایی شدن برجام، بازار خودرو با مهمانان جدیدی از انواع خودروهای روز دنیا مواجه شده تا در رنج قیمتی 50 تا 200 میلیون تومانی، تنوع عرضه انواع خودروهای ساخت داخل و وارداتی، به بالاترین سطح خود طی چند سال گذشته برسد و مشتریان این بازار بتوانند خودروهای دارای اصالت را خریداری کنند.
این گزارش حاکی از آن است که رقابت شکل گرفته در بازار خودروهای 50 تا 200 میلیون تومانی منجر به حضور برندهای معتبر اروپایی و آسیایی شده به طوری که جنگ قیمتی در میان آنان شکل گرفته و مشتریان این بازار می‌توانند، خودرو مورد نیاز خود را با قیمت مناسب و خدمات پس از فروش قابل قبول خریداری کنند.
بر اساس این گزارش در رنج قیمتی زیر 50 میلیون تومانی که بیشتر خودروهای داخلی عرضه می شود نیز بین دو شرکت بزرگ خودروساز کشور و برخی سازندگان خودروهای چینی رقابت قیمتی شکل گرفته و خودروسازان در پی آنند تا با ارائه انواع تخفیف‌ها، تسهیلات با نرخ سود کم، اقساط بلند مدت و سایر روش‌ها مشتریان را مجاب به خرید خودرو کنند. 
این روش ها سبب شده تا قیمت انواع خودروهای داخلی در ابتدای فروردین نسبت به انتهای خرداد با کاهشی منطقی مواجه شده و بازار خودرو روزهای آرامی را پشت سر گذاشته و نقش واسطه گری در این بازار به کمترین حد خود برسد.
منبع: اقتصادنيوز
نام:
ایمیل:
* نظر: