کد خبر: ۳۲۷۳۷
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
رییس هیات عامل ایمیدرو، با بیان اینکه با پیگیری بانک مرکزی، مشکل بانکی ایران با کشورهای اروپایی کاملا حل شده است، گفت: فاینانس‌هایی از کره، آلمان، ایتالیا و فرانسه برای معادن گشایش می‌یابد.
مهدی کرباسیان گفت: خوشخبتانه با همتی که بانک مرکزی برای حل مشکلات بانکی ایران با اروپا انجام داده و پیگیری‌هایی که صورت داده، مشکلات بانکی میان ایران و اروپا کاملا حل شده است و امیدواریم مراحل بعدی شکل‌گیری سرمایه‌گذاری‌ها از سوی این کشورها در معادن ایران را شاهد باشیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هم اکنون فاینانس‌هایی از کره، ایتالیا، فرانسه و آلمان برای معادن ایران به تصویب رسیده که در حال گشایش بوده و در این زمینه، مذاکرات به صورت جدی در حال انجام است.
وی درباره تامین مالی از چین گفت: مشکلات عمده‌ای که بر سر راه گشایش فاینانس‌های چینی وجود داشته تا حدود زیادی حل شده، این در حالی است که گشایش فاینانس‌های چینی به دو دلیل عقب افتاده بود که یکی از آن وجود چالش جدی بر سر قیمت و نوع ماشین‌آلات و تجهیزات اصلی بود اما بعد از مذاکرات متعددی که ظرف ۱.۵ سال اخیر انجام شد، قیمت‌ها کاهش چشمگیری یافت و ارقام منطقی شد.
وی خاطر نشان کرد: صورتحساب‌ها نیز آماده و به شرکت های چین ارایه شده است و پرداخت ها نیز به زودی آغاز خواهد شد.
به گفته کرباسیان، در کنار آن تجهیزات اصلی همچون ابزار الکترونیک و ماشین برقی به جای چین، از کشورهای اروپایی استفاده خواهد شد و بر این اساس، اکنون بیشتر طرح‌های فولادی مشکلی برای ماشین آلات بخش فولادسازی ندارند. 
منبع: ايميدرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین