کد خبر: ۳۲۷۶۱
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۵
بازار سهام امروز شاهد تقویت قیمت سهام به پشتوانه حضور پررنگ بازارگردان‌ها و حقوقی‌های خریدار سهام در شرکت‌های پیشرو و شاخص‌ساز بود. شاخص کل با ۱۸۴ واحد تقویت به ۷۲۷۹۹ واحد رسید.
 شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه اول تیرماه 1395، با افزایش 184 واحدی به رقم 72 هزار و 799 واحد رسید. 
شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش 45 واحدی به عدد 13 هزار و 400 واحد رسید.
 
شاخص سهام آزاد شناور اما با افزایش 531 واحدی عدد 81 هزار و 122 واحد را تجربه کرد.
 
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 272 واحدی به رقم 50 هزار و 647 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 452 واحدی عدد 160 هزار و 934 واحد را تجربه کرد.
 امروز همچین شاخص کل فرابورس (آیکفس) با افزایش 6 واحدی به رقم 764 واحد رسید.
 
بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملات سه شرکت بانک ملت با 87 واحد، پالایش نفت بندرعباس با 52واحد و بانک صادرات با 24 واحد افزایش، بالاترین تاثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
 در مقابل معاملات سهام نماد معاملاتی سه شرکت کشتیرانی ج.ا.ا با 95 واحد، صنعتی و معدنی چادرملو با 39 واحد و گل گهر سیرجان با 30 واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
 
به گزارش فارس، ارزش معاملات امروز بورس تهران به بیش از 176 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 924 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 60 هزار و 109 نوبت داد و ستد بود.
 
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنعتی مینو، پرمیت، اوراق اجاره بوتان، قند اصفهان، دارویی و بهداشتی لقمان، معدنی دماوند، آهنگری تراکتورسازی ایران، حق تقدم خرید سهام سرمایه‌گذاری بازنشستگی کشوری، قند مرودشت از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی سولیران، داروسازی فارابی، داروسازی اسوه، لیزینگ ایرانیان، سایپا شیشه، فنرسازی زر، سرمایه‌گذاری پارس توشه، محورسازان ایران خودرو و تسه خرداد ماه 95 امروز بازگشایی شدند. 
 امروز، 99.59 درصد از سهام کنترلی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان اردبیل به قیمت پایه هر سهم 80 ریال در بازار پایه فرابورس به یک شخص حقیقی به ارزش بیش از 457 میلیون تومان واگذار شد.
 
در نماد معاملاتی باغ‌میشه اما امروز کمتر از 40 میلیون سهم به ارزش بیش از 9.5 میلیارد تومان میان کدهای سهامدار عمده حقوقی منتقل شد.
 در نماد معاملاتی توسعه اعتباری اما امروز اندکی بیش از 387 میلیون سهم به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان از کد سهامدار عمده حقوقی به کد سهامدار حقیقی منتقل شد.
 
در میدکو نیز امروز حدود 8 میلیون سهم به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان کد به کد شد.
 
در گسترش صنایع انرژی آذراب اما امروز 8 میلیون سهم به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان از کد سهامدار حقیقی با معاملات انتقالی روبرو بود.
 
به گزارش فارس امروز بازار سهام همپای بازارگردان‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری شاهد حضور حقوقی‌ها در طرف تقاضا بود. اقبال برای خرید سهام ارزان‌ شده با انگیزه حمایت از بازار سهام امروز در حالی به بازار اندکی شادابی داد که هنوز حجم معاملات بورس چنگی به دل نمی‌زند.
 
در این میان بانک‌ها و خودرویی‌ها همچنان با افزایش تقاضای سهام با وجود حضور فروشندگان سهام روبرو هستند.
 
بر اساس این گزارش در میانه بازار امروز شایعاتی مبنی بر نامه‌نگاری رئیس جمهور به معاون اول خود مبنی بر بررسی موضوع تجدید ارزیابی‌ دارایی‌ها و امکان معافیت مالیاتی این موضوع شنیده شد که برای برخی سهامداران قابل تامل بود.
 
از سویی دیگر بانک ملت در حالی با انبوه تقاضا مواجه شد که در پایان معاملات امروز این شرکت با صف خرید بیش از 20میلیون سهمی مواجه بود.
 
در بانک ملت شنیده می‌شود، برای تسویه مطالبات با کارخانه آزمایش بنا است نیمی از زمین‌های این شرکت به تملک بانک ملت درآید.  
 
در گروه بهمن نیز امروز، عنوان شد شرکت گلرنگ موتور فامیلی با سرمایه یک میلیارد و 700 میلیون تومانی توانسته سهام مدیریتی گروه بهمن را در ازای پرداخت مبلغ 300 میلیارد تومان پول نقد به عنوان پیش پرداخت از موسسه اعتباری کوثر خریداری کنند.
 
بر این اساس این شرکت باید 2 هزار و 300 میلیارد تومان دیگر به عنوان اقساط این معامله به کوثر پرداخت کند که به نظر می‌رسد، با توجه به سرمایه پایین این شرکت که خود نمایندگانی شرکت هوندا را نیز در ایران دارد گمانه حضور غیرمستقیم کروز را برای تملک دارایی در آینده‌ای نزدیک تقویت کند.
 
به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری پرتحرک و متعادل بود که با افزایش تقاضا از سوی سهامداران عمده حقوقی و بازارگردان‌ها توانست بازار سهام را جان دوباره‌ای بخشد.
برچسب ها: بورس ، رشد ، تجارت آنلاین
نام:
ایمیل:
* نظر: