کد خبر: ۳۲۹۷۹
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۱
همزمان با عرضه اولیه؛
قیمت این اسناد در روز عرضه با مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین خواهد شد و این قیمت با نزدیک شدن به زمان سررسید، به قیمت اسمی نزدیک‌تر شده و در نهایت هنگام سررسید، معادل ارزش اسمی خواهد شد.

  به دنبال پذیرش ششمین مرحله اسناد خزانه اسلامی در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران، عرضه اولیه این اوراق دوشنبه 14 تیرماه 95 با قیمت اسمی هر ورقه یک میلیون ریال انجام می‌شود.
، قیمت این اسناد در روز عرضه با مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین خواهد شد و این قیمت با نزدیک شدن به زمان سررسید، به قیمت اسمی نزدیک‌تر شده و در نهایت هنگام سررسید، معادل ارزش اسمی خواهد شد.
بر اساس این گزارش، معاملات "اخزا6" پس از عرضه اولیه و کشف قیمت در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران آغاز می‌شود و متقاضیان از آن زمان می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌های عضو نسبت به خرید و فروش این اوراق اقدام کنند.
این اسناد، سود پرداختی طی دوره ندارد و صرفا مبلغ اسمی اوراق در سررسید قابل پرداخت است؛ بنابراین سود خریداران از مابه‌التفاوت قیمت خرید و فروش یا دریافت مبلغ اسمی آن در سررسید حاصل خواهد شد.
گفتنی است، اسناد خزانه مرحله ششم مطابق با بند ط تبصره 6 قانون بودجه سال 94 کل کشور و با هدف تسویه بخشی از بدهی‌های دولت به پیمانکاران بخش خصوصی منتشر شده و سررسید آن 25 اسفند سال جاری خواهد بود.

 
نام:
ایمیل:
* نظر: