کد خبر: ۳۳۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۳
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، از بررسی ابعاد حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی در جلسه روز یکشنبه هفته آتی در کمیسیون متبوع خود خبر داد.


اسدالله قره خانی  با اشاره به آتش سوزی پتروشیمی بوعلی ماهشهر گفت :پس از وقوع آتش سوزی بلافاصله با مقامات استانی و مدیرعامل پتروشیمی تماس گرفته و در مورد علل حادثه و آخرین وضعیت توضیحاتی کسب شد.
 
نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح علل آتش سوزی پتروشیمی بوعلی افزود: نشت گاز در یکی از حوض ها سبب شعله ور شدن مواد چاه شد که تیم اطفای حریق با کار بی وقفه ابتدای صبح آتش سوزی را مهار کرد اما متاسفانه حدود ساعت 11 صبح بار دیگر در یک حوض جدید آتش سوزی جدیدی رخ داد.
 
قره خانی ادامه داد: شهرهای اطراف برای اطفای حریق و جلوگیری از گسترش آتش کمک و همکاری کرده اند و همچنین یک فروند هواپیما به منطقه ارسال شده است.
 
وی با بیان اینکه که یکی از دغدغه ها در زمان حاضر جلوگیری از گسترش آتش به سایر مخازن است، ادامه داد: مسئولان پتروشیمی معتقد هستند که مواد داخل مخزن باید سوخته شود تا بتوان آتش را مهار کرد اما این استدلال قابل قبول نیست و باید با استفاده از سایت و تجهیزات مختلف پتروشیمی حریق را مهار کرد.
 
قره خانی بیان کرد: وزارت نفت، استانداری خوزستان و مسئولان پتروشیمی باید با تجهیزات و اقدامات کامل تری وارد کارزار شوند تا حریق اطفا شود و همچنین دلایل ایجاد حریق باید شناسایی و از تکرار دوباره آن جلوگیری  و با هرگونه سهل انگاری در این رابطه برخورد شود.
 
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در نخستین جلسه کمیسیون انرژی در روز یکشنبه هفته آتی موضوع آتش سوزی پتروشیمی بوعلی بررسی می شود، تصریح کرد: خوشبختانه این آتش سوزی هیچگونه خسارت جانی در پی نداشته اما خسارات مالی فراوانی به همراه داشته است که ابعاد گوناگون حادثه با حضور مسئولان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد./
نام:
ایمیل:
* نظر: