کد خبر: ۴۷۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
وضعیت آشفته موسسات مالی و اعتباری روحانی را به بهارستان می کشاند
نماینده مردم زنجان و طارم از تقدیم طرح سئوال از رئیس جمهور در خصوص موسسات مالی و اعتباری با ۱۳۲ امضاء به هیئت رئیسه مجلس خبرداد.
طرح سوال از رئیس جمهور روی میز هیئت رئیسه مجلس
نماینده مردم زنجان و طارم از تقدیم طرح سئوال از رئیس جمهور در خصوص موسسات مالی و اعتباری با ۱۳۲ امضاء به هیئت رئیسه مجلس خبرداد.
 به گزارش تجارت آنلاین از باشگاه خبرنگاران، علی وقف چی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی از تقدیم طرح سئوال از رئیس جمهور در خصوص موسسات مالی و اعتباری با ۱۳۲ امضاء به هیئت رئیسه مجلس خبرداد.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع و با توجه به اینکه احساس می کردیم رویکرد مجلس نسبت به گذشته بسیار بهتر شده و نمایندگان بدون توجه به بحث های جناحی ،حزبی و گروهی دنبال رفع دغدغه مردم هستند، طرح سئوال از رئیس جمهور را مطرح کردیم هر چند که نظر بعضی از دوستان این بود که این سئوال به جایی نمی رسد و از آن استقبال نمی شود.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: خوشبختانه این طرح بدون نگاه سیاسی و توسط افرادی از هر سه طیف فکری در مجلس امضاء شد به طوری که ابتدا84 امضاء پای این طرح نشست و با وجود اینکه بعضی از نمایندگان امضای خود را پس گرفتند ، در نهایت امضاهای آن به 132 امضاء رسید و آنهایی که امضاء نکردند، اعلام کردند که علاقه مندند برای رفع این مشکل کمک کنند که این رویکرد جای تقدیر دارد.
وی خاطرنشان کرد: تمام کسانی که در جریان این موضوع مورد سئوال واقع می شوند، اجازه دهند که این سئوال به عنوان فرهنگ شفاف سازی و جزء حقوق متقابل نماینده مجلس و دولت محسوب شود.
وقف چی افزود: نباید اینگونه تلقی شود که هرکسی سئوال و یا تذکر به رئیس جمهور ومجموعه دولت دارد مخالف دولت است بلکه ما اعتقادمان این است که دوست واقعی کسی است که در زمان خطر، این مسائل را به دوستان خود و مسئولان کشور گوشزد کند.
عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت این سئوال را به فال نیک بگیرد و برای خود فرصت تلقی کند، ابراز امیدواری کرد که این فرصت تلنگری باشد برای دولت بعدی باشد که با دقت بیشتر به مسائل کشور توجه کنند.
وی تاکید کرد: امروز در کشور نیازمند اعتماد عمومی به موسسات مالی کشورهستیم و با وضعیت اقتصادی موجود اگراعتماد مردم از مجموعه های مالی دولت سلب شود، قطعا عواقب جبران ناپذیری برای کشور به همراه خواهد داشت.
نماینده مردم زنجان و طارم درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت به هر نحوی برای جلب اعتماد همگانی ،باید این موضوع را در کوتاه ترین زمان ممکن حل و فصل کند و امضاء کنندگان این طرح علاقه مندند در فرصت قانونی که رئیس جمهور برای حضور در مجلس دارد، به جای تقابل با نمایندگان و مردم و سپرده گذاران، مشکل را حل کنند و ما نیز قطعا خوشحال تر می شویم قبل از اینکه این سئوال به صحن علنی واصل شود و رئیس جمهور در صحن پاسخگو باشد بهتر است که قبل از این اتفاق موضوع حل و فصل شود.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش از طرح سئوال از رئیس جمهور، مکاتباتی در خصوص ضرورت ساماندهی وضعیت موسسات مالی مکاتباتی با وزارت اقتصاد داشتیم و آن ها نظرشان این بود که چون رئیس کل بانک مرکزی منصوب رئیس جمهور است، وزارت اقتصاد در قبال عملکرد این نهاد پاسخ گو نیست و یکی از دلایل اصلی که ما مسیر سئوال از رئیس جمهور را پیمودیم این بود که پس از پیگیری از وزارت اقتصاد و جلسه با رئیس کل بانک مرکزی تا آنجایی که فکر می کردیم نیاز به تعامل است پیش رفیتم اما در عمل راه به جایی نبردیم و در نتیجه به ناچار،برای دفاع از حقوق مردم که به آن سوگند یادکرده ایم، این موضوع را مطرح کردیم.
وقف چی خاطرنشان کرد: بنده به عنوان طراح سئوال از رئیس جمهور در خصوص پاسخ گویی در رابطه با عملکرد موسسات مالی و اعتباری همچون کاسپین و آرمان رئیس کل بانک مرکزی را نیز به مناظره دعوت کرده ام که تا کنون وی به این دعوت پاسخی نداده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: