کد خبر: ۴۸۲۳۴
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
مدیر عامل بورس کالای ایران مطرح کرد:
بر اساس مصوبه هیات وزیران امسال دو محصول ذرت و جو به صورت قیمت تضمینی در بورس کالا عرضه می شود و برنج و گندم نیز به این روش در تالار های این بورس معامله خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، حامد سلطانی نژاد درباره مصوبه ورود محصولات کشاورزی به بورس کالا که روز گذشته توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شد، افزود: این ابلاغیه در راستای آیین نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری محصولات کشاورزی بوده است.

وی با بیان اینکه این ابلاغیه منجر به کاهش بار مالی دولت می شود، اظهار کرد: مصوبه هیات وزیران برای محصولات طرح قیمت تضمینی اجرایی می شود و بر اساس آن مشخص شده است که کدام محصولات مشمول این طرح می شوند.

مدیر عامل بورس کالای ایران ادامه داد: این ابلاغیه با هدف مساعدت دولت و جهت گیری برای بازاری شدن محصولات کشاورزی صادر شده است و ساز و کار حمایتی دارد.

وی با بیان اینکه محصولاتی نظیر ذرت و جوی دامی به صورت قیمت تضمینی از سال گذشته در بورس کالا عرضه می شوند، گفت: بر اساس تصمیم هیات وزیران، کشاورزانی که خواستار فروش محصولات با قیمت تضمینی ذرت و جو بودند محصولاتشان را در بورس کالا عرضه کردند.

مدیر عامل بورس کالای ایران تصریح کرد:بر همین اساس قرار است امسال دوباره ذرت و جو به صورت قیمتی تضمینی در بورس کالا عرضه شود ضمن اینکه در سال جاری دو محصول برنج و گندم نیز در تالار های این بورس معامله خواهد شد.

سلطانی نژاد درباره معامله برنج در بورس کالا  توضیح داد:از آنجایی که قیمت این محصول کشاورزی دارای قیمت حاشیه بازار است بنابراین از حمایتی بالاتر برخوردار بوده و انتظار نداریم که تمام برنج تولیدی در بورس کالا معامله شود.

سلطانی نژاد، عرضه برنج در بورس کالا را سبب دستیابی سریع کشاورزان به منابع مالی دانست و گفت:این روش عرضه کالا سبب افزایش کیفیت کالا نیز خواهد شد.

مدیر عامل بورس کالا گفت:همچنین مراحل نهایی عرضه گندم با همکاری شرکت بازرگانی دولتی ایران برای سال جاری نیز در حال انجام است.

گفتنی است، روز گذشته اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور ابلاغیه هیات وزیران درباره اختصاص ۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای مابه‌التفاوت قیمت تضمینی با قیمت معامله شده در بورس کالا را ابلاغ کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: