کد خبر: ۵۲۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۱
با این روش اصلت گوشی خود را بررسی کنید
با توجه به اجرای طرح ریجستری از امروز در بازار، تشخیص اصالت کالا حائز اهمیت است. اگر می‌خواهید بدانید گوشی شما به صورت قاچاق وارد کشور شده یا قانونی است، در گام اول #۰۶#* را شماره‌گیری کنید تا کد ۱۵ رقمی گوشی تلفن همراه مخصوص خود (IMEI) را دریافت کنید.
با توجه به اجرایی شدن طرح ریجستری از روز گذشته و اعمال آن در بازار از امروز، تشخیص گوشی اصل و قاچاق از اهمیت بالایی برخوردار است که خریداران باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

اگر می‌خواهید بدانید گوشی شما به صورت قاچاق وارد کشور شده یا قانونی است، در گام اول #۰۶#* را شماره‌گیری کنید تا کد ۱۵ رقمی گوشی تلفن همراه مخصوص خود (IMEI) را دریافت کنید.

گوشی قاچاق را چگونه می‌توان تشخیص داد؟+ تصاویر

در گام دوم، کد پانزده رقمی (IMEI) خود را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۸۸۷ ارسال کنید یا در این پیوند وارد کنید:

گوشی قاچاق را چگونه می‌توان تشخیص داد؟+ تصاویر

در نهایت، پیامی درباره ثبت یا عدم ثبت شناسه استعلام شده از پنجره واحد تجاری گمرک برای شما ارسال می‌شود که کد شناسه گوشی شما در گمرک ثبت شده است یا خیر.

بر این اساس، در صورتی که کد گوشی تلفن همراه ثبت نشده باشد گوشی شما به صورت قاچاق وارد شده است.

گوشی قاچاق را چگونه می‌توان تشخیص داد؟+ تصاویر

 

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص ابهامات ایجاد شده در اجرا طرح ریجستری گفت: این طرح برای گوشی‌های تلفن همراه که هم اکنون در سطح جامعه فعال است مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

وی همچنین در خصوص تغییر قیمت گوشی‌ تلفن گفت: شایعات افزایش 18 تا 20 درصدی مورد تایید نیست و تنها هزینه گمرگ که نهایتا 5 درصد است بر روی قیمت لحاظ خواهد شد.

گفتنی است بنا بر اعلام مسئولین این حوزه در خوشبینانه‌ترین حالت 20 درصد و در بدبینانه‌ترین حالت 5 درصد از گوشی‌های تلفن همراه سطح بازار به صورت قانونی وارد کشور شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: