کد خبر: ۵۲۲۰۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
تصمیم اسپانیا به سرکوب رهبران کاتالونیا
تجارت آنلاین: تصمیم اسپانیا به سرکوب رهبران کاتالونیا، بلوکه کردن بانک ها و شرکت های چینی توسط ترامپ، وزش طوفان سنگین همزمان با انتخابات پارلمانی ژاپن و پرداخت 430 هزار دلاری ترامپ به بازرسی پرونده دخالت روسیه از جمله مهمترین تیترهای صفحه نخست روزنامه های روز یکشنبه دنیا هستند.
*تصمیم اسپانیا به سرکوب رهبران کاتالونیا – نیویورک تایمز
ماریانو راخوی نخست وزیر اسپانیا اعلام کرد که رئیس دولت کاتالونیا کارلس پوجدمون را از سمتش برکنار می کند و کنترل منطقه جدایی طلب کاتالونیا را برعهده می گیرد. درمقابل رئیس دولت محلی کاتالونیا، تصمیم دولت مرکزی اسپانیا برای پایان دادن به تلاش‌های استقلال‌طلبانه‌ی کاتالونیا را اقدامی "کودتایی" و "حمله‌ای غیرقابل قبول به دموکراسی" خواند.
مرور تیترهای مهم صفحه اول روزنامه های جهان

*بلوکه کردن بانک ها و شرکت های چینی توسط ترامپ – ساندی مورنینگ پست
احتمال دارد دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا فعالیت شرکت ها و بانک های چینی را بلوکه کند. نمایندگان کمیته سنا بانک های بزرگ و شرکت های چینی را به عنوان خط حیاتی کره شمالی مورد هدف قرار دادند. درصورت پذیرش این امر این موسسات منزوی خواهند شد.
مرور تیترهای مهم صفحه اول روزنامه های جهان

*وزش طوفان سنگین همزمان با انتخابات پارلمانی ژاپن – فایننشال تایمز
انتخابات پارلمانی ژاپن آغاز شد و انتظار پیروزی شینزو ابه نخست وزیر در رقابت ها می رود درعین حال نزدیک شدن طوفان به ژاپن تهدیدی بر روند حضور رای دهندگان پای صندوق های رای است.طوفانی قدرتمند در راه شبه جزیره ژاپن است و باعث حضور کم شرکت کنندگان شده است.
مرور تیترهای مهم صفحه اول روزنامه های جهان

*پرداخت 430 هزار دلاری ترامپ به بازرسی پرونده دخالت روسیه – واشنگتن پست
مقامات کاخ سفید اعلام کردند که رئیس جمهور آمریکا از هزینه های شخصی 430 هزار دلار بابت بازرسی های مرتبط با دخالت روسیه در انتخابات آمریکااختصاص خواهد داد. بازرسان این پرونده از منافع بالقوه میان ترامپ و روسیه اشاره کردند امری که از سوی ترامپ رد شده است.
مرور تیترهای مهم صفحه اول روزنامه های جهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار