کد خبر: ۵۵۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
اطفای حریق کشتی ایرانی متوقف شد
سخنگوی کمیته اضطرار نفتکش سانچی گفت: چینی ها به بهانه بدی شرایط جوی و انفجار متوسطی که روی عرشه نفتکش اتفاق افتاده عملیات اطفای حریق را متوقف کردند.
چینی ها تو زرد از آب درآمدند!
سخنگوی کمیته اضطرار نفتکش سانچی گفت: چینی ها به بهانه بدی شرایط جوی و انفجار متوسطی که روی عرشه نفتکش اتفاق افتاده عملیات اطفای حریق را متوقف کردند. ما به شدت پیگیر هستیم که هر چه سریعتر عملیات خاموش کردن آتش شروع شود ولی فعلا شرایط به این شکل است.
 محسن بهرامی با اعلام اینکه چینی‌ها از 40 دقیقه پیش عملیات اطفای حریق را متوقف کرده‌اند،اظهار داشت: چینی‌ها به بهانه بدی شرایط جوی و انفجار متوسطی که روی عرشه نفتکش اتفاق افتاده عملیات اطفای حریق را متوقف کردند و منتظرند که شرایط بهتر شود.
سخنگوی کمیته اضطرار نفتکش سانچی با بیان اینکه چینی‌ها اقدامات ریسک‌پذیر را انجام نمی‌دهند، خاطرنشان کرد: ما انتظار داریم که ریسک کار را بپذیرند و با یک انفجار کوچک آتش‌خوارها را عقب نبرند ولی متاسفانه آنها این شرایط را بهانه می‌کنند.
وی تاکید کرد:‌ آنچه مدنظر ماست اقدامات موثر جهت خاموش کردن هر چه سریعتر آتش انجام شود اما فعلا چینی‌ها به رغم اینکه از صبح کار را خوب شروع کردند اکنون متاسفانه همکاری نمی‌کنند.
کاپیتان بهرامی درباره وضعیت دریانوردان نیز گفت:‌ فعلا از نفرات داخل نفتکش خبری نیست ما منتظریم که شرایط کشتی بهتر شود تا شرایط اعزام نفرات جستجوگر به نفتکش فراهم شود.
وی درباره انتشار خبری از سوی رسانه کره‌ای مبنی بر پیش بینی تداوم آتش تا یک ماه آینده بیان کرد: این اظهارنظرها گمانه‌زنی و برآوردهایی است که کارشناسان دارند و بر اساس تجربیات خود اعلام می‌کنند که تمامی محموله باید تا انتها بسوزد تا آتش خاموش شود اما ما بنا نداریم که این اتفاق بیفتد و درخواست و فشار ما این است که هر گونه اقدامی جهت اطفا انجام شود چرا که این کار شدنی است.
سخنگوی کمیته اضطرار سانچی یادآور شد: با توجه به اینکه منطقه تحت کنترل چینی‌هاست و اختیار و حاکمیت در دست آنهاست ما امکان ورود مستقیم به عملیات را نداریم ضمن اینکه اگر بخواهیم کشتی ایرانی گسیل کنیم 15 روز زمان می‌برد، اما طبق قراردادی که با ژاپنی‌ها بسته‌ایم یک واحد آتشخوار که ظرفیت حمل 80 هزار لیتر محصول شیمیایی کف دارد فردا صبح به منطقه خواهد رسید.
وی تاکید کرد: نفرات ما در دفتر MRCC شانگهای مشغول اعمال فشار بر چینی‌ها هستند که هر چه سریعتر دوباره عملیات اطفای حریق را آغاز کنند.
کاپیتان بهرامی ادامه داد: از نیروی دریایی ارتش نیز درخواست کردیم که به منطقه اعزام شوند و در حال حاضر مشغول رایزنی با آنها هستیم.
وی درباره اعزام خانواده‌های نفتکش سانچی به محل حادثه نیز بیان کرد: ما به تعدادی از خانواده‌هایی که خیلی مصر هستند پیشنهاد دادیم که به شانگهای اعزام شوند، اما فعلا خودشان تشخیص دادند تا روشن شدن وضعیت و اینکه شرایط دریانوردان مفقودی به شکلی است و کجا هستند، سفری نداشته باشند. در هر صورت ما موافقت کردیم، تعدادی را اعزام کنیم و در این رابطه منعی وجود ندارد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار