کد خبر: ۶۷۴۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد کاهش قیمت سهام در گروه خودرو بودند و این کاهش در تعدادی از گروه‌ها نیز مشهود بود اما نمادهایی در گروه پالایشی و پتروشیمی سعی کردند از کاهش شاخص جلوگیری کنند.
خودرویی‌ها همچنان در سراشیبی سقوط قیمت
معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد کاهش قیمت سهام در گروه خودرو بودند و این کاهش در تعدادی از گروه‌ها نیز مشهود بود اما نمادهایی در گروه پالایشی و پتروشیمی سعی کردند از کاهش شاخص جلوگیری کنند.
امروز شاخص کل بازده و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۴۶۰ واحد افت کرد و به رقم ۱۸۵ هزار و ۳۱۸ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن نیز هم جهت با نماگر اصلی با افت ۶۱۲ واحدی روبرو شد.
شاخص آزاد شناور نیز ۳۱۷۳ واحد افت کرد و رقم ۱۹۵ هزار و ۵۵۹ واحدی را تجربه کرد. در عین حال شاخص بازار اول و شاخص بازار دوم هر یک به ترتیب ۲۲۲۳ و ۲۹۱۰ واحدی را تجربه کردند.
امروز نمادهایی در گروه فلزات اساسی و کانه‌های فلزی بیشترین تاثیر کاهنده را روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند. از جمله این نمادها می‌توان به معدنی و صنعتی گلگهر، فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی چادرملو و فولاد خوزستان اشاره کرد. هر یک از این نمادها به ترتیب ۲۹۹، ۲۶۹، ۲۲۳ و ۱۹۷ واحد تاثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار داشتند.
از طرفی نمادهایی در گروه عمدتا پتروشیمی تاثیرات مثبتی در نوسان شاخص بازار سهام داشتند همچنین نماد بانک ملت با ۱۳۵ واحد تاثیر افزاینده سعی کردند شاخص کل را به سمت بالا هدایت کنند. پتروشیمی پارس، پتروشیمی خارک و پتروشیمی جم نیز هر یک ۱۲۰، ۱۱۱ و ۱۰۵ واحد تاثیر افزاینده روی شاخص کل داشتند.
امروز در گروه محصولات شیمیایی تعدادی از سهم‌ها با بیش از چهار درصد افت قیمت روبه‌رو شدند، اما تعداد اندکی نیز توانستند رشد بیش از سه درصدی را تجربه کنند.
در گروه استخراج کانه‌های فلزی تمام نمادها قرمزپوش شدند و بازیگران بازار سهام شاهد افت قیمت سهام محصولات این گروه بودند. همچنین خودرویی‌ها بار دیگر یک دست قرمزپوش شدند و سهامداران برای فروش سهم‌هایشان در نمادهای مختلف به صف ایستادند.
ارزش معاملات بورس اوراق بهادار تهران به رقم بیش از ۱۰۰۴ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۲.۷ میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت.
ایفکس نیز امروز با ۲.۷ واحد رشد مواجه شد و رقم ۲۱۰۵ واحدی را تجربه کرد. ارزش معاملات فرابورس ایران عدد ۳۹۶ تومان را تجربه کرد و حجم معاملات از ۷۲۸ میلیون سهم و اوراق مالی گذشت.


برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه ، سهام
نام:
ایمیل:
* نظر: