کد خبر: ۶۸۳۷۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
الیاس حضرتی خبر داد:
الیاس حضرتی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از کاندیدا شدن جهانگیری و عارف برای انتخابات آتی ریاست‌جمهوری و عدم کاندیدا شدن خود در انتخابات آتی مجلس خبر داد.
نامزدی جهانگیری و عارف در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰
الیاس حضرتی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از کاندیدا شدن جهانگیری و عارف برای انتخابات آتی ریاست‌جمهوری و عدم کاندیدا شدن خود در انتخابات آتی مجلس خبر داد.
الیاس حضرتی در گفتگو با تسنیم با بیان اینکه اصلاح‌طلبان نسبت به دولت گله‌مند شدند، می‌گوید "این گله همچنان ادامه دارد الآن هم از دولت گله‌مند هستند ولی همچنان حمایت خودشان را از دولت دارند. ضمن حمایت کلی  و کلان از دولت، در مباحث و تصمیمات مختلف به دولت نقد‌های جدی دارند و این نقد‌ها را در برخی مواقع به‌صورت علنی می‌گویند".
عضو فراکسیون امید مجلس درباره علت استعفایش از این فراکسیون اظهار داشت "بنده زمانی که مشاهده کردم اعضای فراکسیون با استیضاح وزیر اقتصاد موافق نیستند و از طرفی به‌دلیل اینکه بنده مصمم بودم که حتماً در جلسه استیضاح صحبت کنم، بنابراین یک سطر نامه به آقای عارف نوشتم که با توجه به اینکه فراکسیون تصمیم گرفته از وزیر حمایت کند استعفای خود را از فراکسیون امید اعلام می‌کنم و نامه استعفای خود را به آقای عارف دادم".
وی افزود: "بنده معتقدم دولت انگیزه، تحرک و تلاش لازم را از خودش نشان نمی‌‌دهد و تبدیل به یک دولت بی‌حس شده است، به‌طور مثال 4 وزیری که اخیراً به مجلس معرفی شدند و رأی اعتماد هم گرفتند برخی‌شان نمی‌توانند بار سنگین وزارتخانه‌ها را به‌دوش بکشند و در حد دولتمرد نیستند".
قائم‌مقام حزب اعتماد ملی درباره احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از لاریجانی در انتخابات 1400 می‌گوید: "آقای لاریجانی یک انسان شایسته و لایق و توانمند است ولی باید دید در آن زمان چه اتفاقی می‌افتد ولی روند کلی این است که اصلاح‌طلبان کاندیدای خودشان را خواهند داشت. تا آنجایی که من خبردارم آقای عارف مصمم است در انتخابات 1400 کاندیدا شود، آقای جهانگیری قاعدتاً باید بیاید و علاوه بر اینها نفرات دیگری هم هستند".
حضرتی درباره اختلافات اخیر در حزب اعتماد ملی و اینکه آیا شورای سیاست‌گذاری موجب این اختلافات شد یا خیر، گفت: "این حرف کاملاً درست است. در اردوگاه اصلاح‌طلبان همیشه تعدد نظر وجود داشته و این جز ویژگی‌های ذاتی آنها است. آقای منتجب‌نیا شخصیت بزرگوار و دانشمندی هستند که سابقه مبارزاتی ایشان قبل و بعد از انقلاب مشخص است و ایشان انسان بسیار بزرگواری هستند اما در آن داستان مقداری عصبانی شدند و حرفهایی زدند اما من همیشه با محبت و علاقه با ایشان برخورد کردم".


نام:
ایمیل:
* نظر: