کد خبر: ۷۰۴۱۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۱
هشدار سازمان هواشناسی
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد چهارشنبه مورخ 26 دی ماه با ورود سامانه بارشی به کشور، بارش باران و برف در بعضی ساعات وزش باد شدید در استانهای واقع در نوار غربی پیش‌بینی می‌شود.
آماده چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه
سازمان هواشناسی کشور برای روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه این هفته "بارش برف و باران" در بیشتر مناطق کشورمان پیش‌بینی کرد.
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد چهارشنبه مورخ 26 دی ماه با ورود سامانه بارشی به کشور، بارش باران و برف در بعضی ساعات وزش باد شدید در استانهای واقع در نوار غربی پیش‌بینی می‌شود.
روز پنجشنبه با تشدید سامانه بارشی، گستره بارشها نواحی مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، شرق و شمال شرق کشور  را فرا خواهد گرفت و جمعه عمده فعالیت این سامانه محدود به شمال شرق و شرق کشور و سواحل شرقی دریای خزر خواهد بود.
این سامانه با کاهش قابل ملاحظه دما بین 8 تا 10 درجه همراه بوده و در غالب مناطق بارش به‌صورت برف و با وزش باد شدید همراه خواهد بود؛ بر این اساس وضع هوای کشور در اواخر هفته به‌شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:
چهارشنبه 97/10/26: بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان، کرمانشاه، لرستان، جنوب اصفهان، شمال غرب فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و ایلام.
پنجشنبه 97/10/27: بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، بوشهر، ایلام، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، همدان، مرکزی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، شمال یزد، گیلان، مازندران و گلستان.
جمعه 97/10/28:  بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استانهای گلستان، شرق مازندران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی.
شایان ذکر است به‌سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکرشده، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، مه‌آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد از این رو توصیه می‌شود هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم  برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی به‌کار گرفته شود.


برچسب ها: برف ، باران ، هواشناسی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار