کد خبر: ۷۱۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱
نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی گفت: افراد حتما جهت دریافت اعمال زیبایی به افراد حرفه‌ای و مجاز مراجعه کنند و این مسئله چه در روش‌های تهاجمی و چه در غیر تهاجمی تفاوتی ندارد.
نکاتی که در مورد جراحی‌های زیبایی کم تهاجمی باید بدانید
نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی در آستانه برگزاری کنگره بین‌المللی جراحان پلاستیک که یکم تا سوم اسفند ماه سال جاری در بیمارستان حضرت فاطمه (س) برگزار می‌شود، با اشاره به نکاتی که در مورد جراحی‌های زیبایی کم تهاجمی باید بدانید،  گفت: افراد حتما  جهت دریافت اعمال زیبایی به افراد حرفه‌ای و مجاز مراجعه کنند و این مسئله چه در روش‌های تهاجمی و چه در غیر تهاجمی تفاوتی ندارد
دکتر حامد باطنی  اظهار داشت:‌جراحی‌های کم‌تهاجمی زیبایی همچون لیفت با نخ، روش‌های  جوان‌سازی با انرژی مانند لیزر و آر‌ اف، همچنین بوتاکس و فیلر امروزه مورد اقبال مردم و متقاضیان به انجام زیبایی نسبت به جراحی‌های تهاجمی قرار گرفته است. 
وی با اشاره به اینکه روش‌های کم‌تهاجمی نیاز به استفاده از اتاق عمل گسترده و تجهیزات پیچیده ندارد،‌گفت:  از طرفی انجام این عمل‌ها راحت‌تر بوده و دوره‌های مراقبت پس از عمل کوتاه  است و این عمل به تمایل مردم به جراحی‌های کم‌تهاجمی زیبایی افزوده است. 
نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ادامه داد: مردم نباید توقع و تصویر غیرواقع‌گرایانه نسبت به جراحی‌های کم‌تهاجمی و زیبایی داشته باشند و همچنین این موضوع مدنظر قرار دهند که انجام این روش‌ها نیاز به مهارت دارد و اگر به درستی انجام نگیرد نه تنها نتیجه‌ای نداشته بلکه سبب آسیب خواهد شد.
وی بیان داشت:‌ به طور مثال لیزر اگر به خوبی صورت نگیرد و یا فرد غیرحرفه‌ای به این موضوع ورود کنند آسیب‌هایی همچون سوختگی پوست و عفونت را در بدن ایجاد می‌کند.
باطنی تأکید کرد: افراد حتما  جهت دریافت اعمال زیبایی به افراد حرفه‌ای و مجاز مراجعه کنند و این مسئله چه در روش‌های تهاجمی و چه در غیر تهاجمی تفاوتی ندارد و نسبت به این مسئله هوشیار باشند که متأسفانه برخی مراکز آرایشگاهی به این موضوع ورود کرده و افراد غیرپزشک نسبت به آن اقدام می‌کنند متأسفانه با این شرایط عوارض خطرناکی در کمین افراد است

نام:
ایمیل:
* نظر: