کد خبر: ۷۲۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱
محمدحسن زدا :
سرپرست سازمان تامین اجتماعی ضمن عذرخواهی از تاخیر در پرداخت مطالبات مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد و قدردانی از همکاری و ارایه خدمات این مراکز درمانی به بیمه شدگان گفت: ساز و کارهای جدیدی برای پرداخت بدهی این سازمان به مراکزدرمانی غیر دولتی طرف قرارداد از طریق انجام تهاتر و یا احتساب و تسویه بدهی پیش بینی و آماده اجرا است.
پیش بینی ساز و کارهای جدید برای پرداخت بدهی مراکز درمانی غیر دولتیبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمد حسن زدا با بیان اینکه این سازمان در پرداخت مطالبات مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد از طریق تهاتر با بدهی آنها به سازمان تامین اجتماعی بابت حق بیمه اقدام می کند، افزود: مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد از سازمان تامین اجتماعی بابت ارائه خدماتشان به بیمه شدگان طلبکارند و در مقابل به این سازمان بدهی نیز دارند، برای این مراکز این امکان فراهم شده است تا سقف بدهی شان با طلب سازمان تامین اجتماعی تهاتر شود.
وی ادامه داد: بخشی از مراکز درمانی از سازمان تامین اجتماعی طلب دارند اما به این سازمان بدهی ندارند برای این گروه از مراکز درمانی نیز تسهیلاتی مهیا شده است که بر این اساس لیست حقوق و دستمزد بدون وجه ارائه کنند تا از این محل، طلب آنها پرداخت شود.
زدا با بیان اینکه در روش دیگری از طریق احتساب و تسویه بدهی حق بیمه، مطالبات مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد از سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود، گفت: این مدل بر اساس توافق سه جانبه میان سازمان تامین اجتماعی، مرکز درمانی غیردولتی طرف قرارداد و کارفرمایی است که از مرکز درمانی طلبکار و به این سازمان بدهکار است پایه ریزی شده است . در این مدل، مراکز درمانی لیست بدهکاران خود را به این سازمان ارائه می کند و در صورتی که سازمان تامین اجتماعی از این مراکز طلبی داشته باشد با همکاری سه جانبه با بدهی این سازمان به مراکز طرف قرارداد تسویه بدهی صورت می گیرد.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: موضوع تهاتر، احتساب و تسویه بدهی حق بیمه با مطالبات مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرار داد در قالب بخشنامه ای تهیه و بزودی برای اجرا به تمامی شعب سازمان تامین اجتماعی ابلاغ می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: