کد خبر: ۷۲۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵
شهردار تهران در بیست و دومین جلسه شورای معاونان شهرداری تهران گفت: در جلسات گذشته هیأت دولت موضوع نمایشگاه شهر آفتاب را مطرح کرده ام.
درخواست شهردار تهران از هیات دولت برای حمایت از نمایشگاه شهرآفتاببه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از پایگاه خبری عصر نمایشگاه، پیروز حناچی در بیست و دومین جلسه شورای معاونان شهرداری تهران، حضورش در جلسات هیأت دولت را برای شهرداری مغتنم دانست و گفت:  : در جلسات هیات دولت خواستار حمایت دولت از شهر آفتاب شدم و اینکه برای این نمایشگاه به قیمت زمان خودش هزار و 200 میلیارد تومان هزینه شده و لازم است که دولت هماهنگی‌هایی را برای برگزاری نمایشگاه در آن مکان انجام دهد.
وی ادامه داد: آقای جهانگیری از این موضوع استقبال کردند و قرار شد در کمیته‌های تخصصی این موضوع مطرح شود. برای اینکه در این زمینه به نتیجه برسیم شاید لازم باشد اقداماتی انجام شود. درباره محوطه نمایشگاه بین‌المللی تهران در خیابان سئول نیز پیشنهادهایی وجود دارد که یکی از آنها ایجاد یک بوستان عمومی در آن نقطه است.
شایان ذکر است پروژه مرکز نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب باهدف جبران کمبود فضای نمایشگاهی استاندارد و کم کردن بار برگزاری نمایشگاه ها از دوش کلانشهر تهران در سال 1384 کلید خورد و  فاز اول این پروژه همزمان با بزرگترین رویداد فرهنگی کشور یعنی نمایشگاه کتاب دراردیبهشت ماه سال 1395 به بهره برداری رسید.
بدون تردید این مرکز نمایشگاهی سرمایه ای بالقوه برای کلانشهر تهران و کشور محسوب می شود که برای ایفای نقش شایسته و پیش بینی شده خود نیازمند حمایت های بیشتری از سوی نهاد های تصمیم گیر است.

نام:
ایمیل:
* نظر: