کد خبر: ۲۱۴۹۸۵
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵
به میلیون‌ها کارمندِ دورکار هشدار داده شده است که هنگام استفاده از وای‌فای رایگان احتیاط کنند.

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از سان، پس از پایان همه‌گیری کووید-۱۹ در بسیاری از نقاط جهان، بسیاری از کارمدان همچنان به دورکاری ادامه دادند.

این به همراه ۱.۱ میلیون کارمندی که هر روز برای تجارت به ایالات متحده سفر می‌کنند، به این معنی است که بسیاری از مردم خارج از خانه و محل کار خود از وای‌فای استفاده می‌کنند.

و اکنون شرکت امنیت سایبری Titan HQ دریافته است که با افزایش تعداد کارمندانی که از وای‌فای رایگان در کافه‌ها و مکان‌های عمومی استفاده می‌کنند، میزان هک نیز افزایش یافته است.

به گفته کارشناسان، در واقع، وای فای عمومی بستر مناسبی برای هکرها به منظور هدف قرار دادن افراد ناآگاه است.

اغلب اوقات، Wi-Fi عمومی فاقد اقدامات امنیتی کافی و رمزگذاری لازم برای محافظت از داده‌های کاربر است.

در برخی از سناریوها، وای‌فای عمومی حتی توسط خود مجرمان سایبری به عنوان راهی برای جذب قربانیان احتمالی راه‌اندازی شده است!

عوامل تهدید می‌توانند از تعدادی روش برای هدف قرار دادن کاربر از طریق Wi-Fi عمومی استفاده کنند.

برای شروع، آنها می‌توانند یک حمله man-in-the-middle (MITM) را انجام دهند، که زمانی است که یک شخص ثالث مخرب ارتباطات بین دو شرکت‌کننده را رهگیری می‌کند تا داده‌ها را بدزدد.

هکرها همچنین ممکن است یک حمله packet sniffing را امتحان کنند که در آن یک هکر اطلاعات هوایی را که از طریق Wi-Fi به آن دسترسی پیدا می‌کند، به دست می‌آورد.

جزئیاتی که یک هکر می‌تواند از طریق وای‌فای عمومی به دست آورد شامل ورود به ایمیل، جزئیات بانک، شماره امنیت اجتماعی، عکس‌ها و فیلم های شخصی و آدرس خانه است.

Titan HQ می‌گوید: «اگر مهاجمی اسناد یا تصاویری را در دستگاه شما بیابد، امکان باج‌گیری نیز وجود دارد.»

اگر از Wi-Fi رایگان برای دورکاری استفاده می‌کنید، چندین مرحله وجود دارد که می‌توانید برای کاهش خطر هک‌شدن خود انجام دهید.

برای شروع، شرایط و ضوابطی را که هنگام رضایت به استفاده از Wi-Fi روی صفحه نمایش شما ظاهر می‌شود، بررسی کنید.

بیشتر بخوانید:

اگر از Wi-Fi عمومی استفاده می‌کنید، تمام تلاش خود را بکنید تا فقط از سایت‌های امن دستگاه خود بازدید کنید. به همین ترتیب، هنگام استفاده از وای‌فای رایگان، باید از انجام هرگونه تراکنش مالی خودداری کنید.

علاوه بر این، مهم است که هنگام استفاده از وای‌فای عمومی، اشتراک‌گذاری را خاموش کنید.

Titan HQ می‌گوید: «وقتی دستگاه شما در یک منطقه عمومی به اینترنت متصل است، نباید چیزی را به اشتراک بگذارید. بسته به سیستم‌عاملی که استفاده می‌کنید، می‌توانید اشتراک گذاری را در کنترل پنل خاموش کنید.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار