کد خبر: ۲۱۷۷۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵
کارشناس هواشناسی گفت: با توجه به صدور هشدار سطح زرد درباره بارش برف و باران در محورهای برف گیر و ارتفاعات، مسافران حتما پیش از عزیمت از آخرین وضعیت جاده ها مطلع شوند.

کبری رفیعی گفت: هشدار سطح زرد هواشناسی امروز برای بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و کاهش ۴تا ۷ درجه ای دما در برخی استان ها و همچنین بارش برف در ارتفاعات و نقاط سردسیر صادر شده بنابراین مسافران حتما پیش از عزیمت به جاده ها و محورهای برون شهری از آخرین وضعیت جاده ها  از طریق سامانه ۱۴۱ مطلع شوند.

به گفته کارشناس هواشناسی، سامانه بارشی امروز استان های گیلان، مازندران، اردبیل، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، کردستان، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، نیمه شرقی لرستان، شمال همدان و شمال سمنان را درگیر می کند.

او می گوید:  لغزندگی جاده‌ها، کاهش شعاع دید، اختلال در سفرهای بین شهری بویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال آبگرفتگی معابر بصورت محدود، احتمال تاخیر در پرواز و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی وجود دارد بنابراین بهتر است مسافران از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.

سازمان هواشناسی توصیه کرده است مسافران حتما احتیاط در سفرهای برون شهری در دستور کار خود قرار دهند و در صورت انجام سفر همراه داشتن تجهیزات زمستانی ضروری است همچنین لایروبی کانال ها، احتیاط در فعالیت کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها  در این شرایط ضروری است و  راهداری باید به ویژه در گردنه‌های برف‌گیر آماده باش باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار