کد خبر: ۲۲۱۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
سخنگوی وزارت خارجه با تکذیب بسته‌ شدن سفارت انگلیس در تهران گفت: با سفر اخیر گروسی به ایران فصل جدیدی در همکاری‌های دو جانبه ایران و آژانس باز شد.

بسته‌ شدن سفارت انگلیس در تهران تکذیب شد

سخنگوی وزارت خارجه گفت: با سفر اخیر گروسی به ایران فصل جدیدی در همکاری‌های دو جانبه ایران و آژانس باز شد.

نشست هفتگی ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه صبح روز دوشنبه در محل وزارت خارجه برگزار شد .
وی در ابتدای این نشست ، فرا رسیدن نیمه شعبان را تبریک گفت.

کنعانی در این نشست در پاسخ به سوالی  گفت: انتظار داریم که آژانس به مسئولیت‌ها و تعهدات خود در حمایت و حفاظت از حقوق اعضا اقدام کند.
وی همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران در بحث حمایت از حقوق شناخته و قانونی ملت ایران از همه امکانات و ظرفیت‌های سیاسی، قانونی و حقوقی و همه ظرفیت‌هایی که در چارچوب قوانین بین‌المللی از جمله  قوانینی که در چارچوب آژانس وجود دارد، استفاده می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه کشور با بیان اینکه با سفر اخیر گروسی به ایران  فصل جدیدی در همکاری‌های دو جانبه ایران و آژانس باز شد، تصریح کرد: با توجه به سفر آقای گروسی به تهران و مذاکرات سطح بالایی که در این سفر انجام شد و تفاهمات صورت گرفته بین آژانس و سازمان انرژی اتمی ایران انتظار می‌رود که روند اجلاس شورای حکام در چارچوب فنی خود پیش برود و خارج از سیاست‌زدگی باشد.

سخنگوی وزارت  خارجه با اشاره به رای دادگاه قانون اساسی بلژیک در ارتباط با اجرای موافقتنامه انتقال محکومان بین تهران و بروکسل گفت: با این حکم قانون اساسی بلژیک ، راه برای اجرای موافقتنامه مذکور بین دو کشور باز شده و ایران از این تحول استقبال می‌کند .

وی با بیان اینکه این موافقتنامه عمومی است و به  یک فرد خاصی اختصاص ندارد، تصریح کرد : ولی این موضوع می‌تواند در مورد پرونده آقای اسدی اثرگذار و کمک کننده باشد.

کنعانی تاکید کرد: با توجه به تحولات رخ داده امیدوارم شاهد گشایش در پرونده این دیپلمات کشورمان باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی دیگر گفت: اگرچه فعلاً موضوع  تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا متوقف شده است اما روزنه‌های امید در مورد انجام این موضوع  بسته نشده است و یکی از موضوعاتی که  در کانال‌های ارتباطی بین ایران با آمریکا در مورد آن صحبت می‌شود موضوع زندانیان است .

وی گفت : در جریان سفر اخیر  آقای گروسی به تهران ، توافق شد که هیات فنی آژانس به تهران سفر کند.

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر  بسته‌شدن سفارت انگلیس در تهران گفت: این خبر را تکذیب می‌کنم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار