کد خبر: ۳۹۵۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳
مدیرعامل پست‌بانک ایران:
خسرو فرحی مدیرعامل پست‌بانک‌ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درخصوص موضوع دفترخدمات بانکی روستای شهیدآباد شهرستان سپیدان اظهارداشت: هیچ مشکلی برای سپرده‌گذاران این روستا وجود ندارد و بلافاصله پس از تعیین تکلیف آن از سوی مراجع قضائی وجوه مربوطه به انان برگردانده خواهد شد.
خسرو فرحی مدیرعامل پست‌بانک‌ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درخصوص موضوع دفترخدمات بانکی روستای شهیدآباد شهرستان سپیدان اظهارداشت: هیچ مشکلی برای سپرده‌گذاران این روستا وجود ندارد و بلافاصله پس از تعیین تکلیف آن از سوی مراجع قضائی وجوه مربوطه به انان برگردانده خواهد شد.
به گزارش روزنامه تجارت به نقل از روابط عمومی پست‌بانک‌ایران: وی با بیان اینکه تمام وجوه دریافتی از روستائیان شهیدآباد شهرستان سپیدان واقع در استان فارس بعد از اتمام مراحل رسیدگی تخلف فرد متصدی باجه درمراجع قضایی بازگردانده می شود از استرداد بخشی از این وجوه خبر داد و تأکید کرد: این بانک به همه تعهدات مالی خود به کسانی که از آنان کلاهبرداری شده پایبند است.
فرحی تعداد باجه های پست بانک ایران در مناطق روستائی کشور را بالغ بر 12 هزار باجه برشمرد و گفت: با توجه به گستردگی فعالیت این بانک تلاش شده است همه افرادی را که در این باجه ها فعالیت می کنند از میان نیروهای بومی در روستاها انتخاب شوند. از اینرو هیچ یک از این افراد در استخدام پست‌بانک‌ایران نیستند.
فرحی با اشاره به اینکه شعبه‌های پست‌بانک‌ایران بصورت خوشه‌ای در شهرستان‌ها وظیفه نظارت روزانه بر فعالیت‌های بانکی باجه‌های روستائی را برعهده دارند افزود: این نظارت‌ها شامل نرم افزار یکپارچه بانکی و بازرسی‌های میدانی بصورت حضوری است .
وی با ابراز تأسف از اینکه فرد خاطی مدتی بود وجوه مردم را بدون ثبت در سامانه‌های بانک جمع آوری کرده است تأکید کرد: بازرسان بانک بلافاصله بصورت میدانی وارد عمل شدند و موفق شدند دوم آبان امسال تخلفات این دفتر کارگزاری را کشف و به مراجع قضائی اعلام نمایند.
فرحی به همکاری بسیار مناسب مقامات قضائی استان فارس در این خصوص و دستگیری فرد خاطی اشاره کرد و گفت: با توجه به تعیین تکلیف شدن تمام وجوه، بخشی از آن به صندوق دادگستری واریز و بخشی دیگر نیز به بانک مسترد شده است.
وی کل مبلغی را که از روستاییان اخذ شده است یک میلیارد تومان عنوان کرد و تأکید نمود: پست‌بانک‌ایران، یک بانک دولتی است و همواره متعهد به ضوابط بانکی و تعهدات خود است از اینرو اهالی این روستا و سایر روستاهای کشور نباید دغدغه‌ای داشته باشند.
فرحی مجموع تراکنش‌هائی را که در سال گذشته روستائیان در پست بانک ایران انجام داده‌اند بالغ بر 500 میلیون تراکنش دانست و از آنان درخواست کرد: از سپردن وجوه خود بدون دریافت اسناد معتبر خودداری کنند.
مدیرعامل پست بانک ایران با تأکید بر اینکه تمام سپرده های بانکی باید در دفترچه‌های مشتریان ثبت ماشینی شود، بی‌توجهی به این موضوع را یکی از تخلفات کارگزار روستای شهیدآباد دانست.
فرحی گفت: هرچند تعداد تخلفات بانکی در این بانک با توجه به گستردگی آن اندک است اما تلاش خواهیم کرد در موارد نادر نیز با آنان برخورد شود.
وی با بیان اینکه صلاحیت شاغلان باجه‌های پست بانک ایران در روستاها به صورت دوره ای رسیدگی می‌شود تاکید کرد: در صورتی که این افراد فاقد صلاحیت باشند، بانک از ادامه همکاری با آنان خودداری می‌کند.
فرحی درپایان تأکید کرد: همه مسئولان و کارکنان پست‌بانک‌ایران تلاش می‌کنند در راستای رسالت خود در تمامی نقاط کشور خدمات متنوع بانکی را با مشارکت بخش خصوصی به هموطنان ارائه نمایند و قطعاً نیازمند حمایت مسئولان دستگاه‌های مختلف است.

نام:
ایمیل:
* نظر: