کد خبر: ۴۴۴۸۷
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
آنچه در «دورهمي» مهران مدیری با کمدین چاق ایران گذشت
اکبر عبدي در گفتگوي خود با مديري از گلايه شايعات مرگ خود و همچنين بدقولي تهيه‌کنندگان براي پرداخت دستمزدها گفت.
از ماجراي عاشق شدن تا مرگ اکبر عبدي
اکبر عبدي در گفتگوي خود با مديري از گلايه شايعات مرگ خود و همچنين بدقولي تهيه‌کنندگان براي پرداخت دستمزدها گفت.
به گزارش خبرنگار حوزه راديو تلويزيون گروه فرهنگي باشگاه خبرنگاران جوان؛ فصل جديد «دورهمي» با شروع خود در عيدانه نوروز 96 ميزبان ديگر بازيگر مستعد و هنرمندي شد که در سال گذشته حواشي زندگي اش بازار شايعات را داغ کرده بود، در برنامه شب گذشته اکبر عبدي بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون از گلايه‌هاي پرداخت دستمزدهاي سينما و تلويزيون گفت.
مديري در ابتداي برنامه را با پرداختن به موضوع بدآموزي شروع کرد و از تاثير شخصيت‌هاي منفي فيلم‌هاي سينمايي به روي مردم جامعه گفت.
کارگردان «دورهمي» از دو نفر از تماشاگران به روي صحنه دعوت کرد و يکي از اين دو تماشاگر موقعيت خواسته شده را با موضوع بدآموزي اجرا کرد.
همچنين مديري در ادامه برنامه ميزبان عبدي بازيگر سينما و تلويزيون شد و عبدي در ابتدا ضمن سلام و تبريک عيد نوروز، به خاطره تلخ از دست دادن هنرمندان در روزهاي آخر اسفند اشاره و روزهاي خوبي را براي آغاز سال جديد آرزو کرد.
وی در ادامه شهرت و محبوبيت خود را از استعداد وجودي و درون‌اش دانست و بيان کرد: فيلمبرداري فيلم‌هاي ويديويي تمام احساسات يک بازيگر را نشان مي‌دهد اما امروزه در سينما با نگاتيو کار کردن، پرده‌اي به روي احساسات کشيده مي‌شود.
عبدي در خصوص شايعات با بيان خاطره‌اي از روزهاي بستري بودن خود در بيمارستان بيان کرد: من را هر يک سال دوبار و بيشتر در زماني که کار نمي‌کنم، مي‌کشند و اين در حالي است که دو سال به دليل بيماري‌هايم و پيوند کليه بيکار هستم.
وي بيان کرد: دست آخر هم متوجه نشدم اين کشتن من از روي دوست داشتن مردم است يا نه. يک روز در شرايط نامناسب بيمارستان، ملاقاتي‌هاي اتاق کناري متوجه حضور من در بيمارستان شدند و به سراغ من آمدند و با هر سختي بود احوالپرسي کردند و با من عکس سلفي انداختند.
بازيگر فيلم سينمايي اخراجي‌ها افزود: (با خنده) من جنبه شوخي دارم اما اگر به حق باشد، وقتي به برنامه شما دعوت شدم، به من گفتند که به کسي حرف نزن و با محمد رضا شريفي‌نيا شوخي نکن، من و شريفي نيا دوست و يار همديگر هستيم.
عبدي به همکاري خود با کارگردان‌هاي بزرگ سينماي ايران اشاره کرد و گفت: از هرکدام از کارگردان‌ها درسي را آموختم. فهم، درک و گويش يک بازيگر را از استاد تقوايي يادگرفتم و يکي از افتخاراتم همکاري با مهرجويي و ميرباقري است، همچنين مدت زيادي در کنار همکاري، همسايه و همخانه مرحوم علي حاتمي‌بودم.
بازيگر فيلم سينمايي « رسوايي‌ها» ادامه داد: من همه کارهايم را حتي مباحث شخصي و خصوصي زندگي خود را مديون اسکندري بزرگ هستم. من به پيشنهاد اين مرد به مدت يک سال در کانادا و اروپا زندگي کردم و تئاتر اجرا مي‌کردم و پس از بازگشت به ايران يک سال بيکار بودم و دوباره از صحنه از نمايش کارم را در ايران شروع کردم.
عبدي تاکيد کرد: من به نوعي کارگر ارشاد هستم و (خطاب به مهران مديري) شما به عنوان کارگردان، کارگر ارشد ارشاد هستيد. ولي در اين دو سال که من بيمار و بيکار هستم از ارشاد به من تلفني زده نشده است که بدانند زنده‌ام يا مرده.
مديري با ابراز تاسف گفت: متاسفانه اين مشکل اکثر هنرمندان ما است.
وي با بيان اينکه بازي در فيلم سينمايي «آدم برفي» بارها در آن دوران از نظر ارشاد رد مي‌شد، توضيح داد: الان دو تا سوژه يکي برگرفته از يک فيلم هندي و ديگري پرداخت ذهن خودم دارم که علاقه‌مند هستم تا پيش از 60 سالگي در آن‌ها بازي و يا آن‌ها را تهيه کنم.
عبدي ادامه داد: اگر به 60 سالگي رسيدم و توانستم بسازم که هيچ؛ اما اگر کسي به عنوان کارگردان بخواهد آن را بسازد، من در درخدمت هستم.
بازيگر مجموعه تلويزيوني «اجاره نشين‌ها» از عاشق شدن و قرار ازدواج خود با دخترعموي همسرش گفت و از ازدواج دخترش الميرا در هفته‌هاي آتي خبر داد.
عبدي در پايان با اشاره به اينکه بارها از نگرفتن دستمزدهايم گلايه کرده‌ام، اظهار داشت: بارها اسم بردم و الان نامي‌نمي‌برم اما بعد از سال‌ها و فروش يک فيلم سينمايي، من هنوز 90 درصد از دستمزدم را نگرفته‌ام و اگر از برنامه شما متوجه مي‌شود (خطاب به دوربين) بيا پول من را بده. (با خنده) من از يک خانم هم 50 ميليون طلبکارم اما در کنار همه اين طلب‌ها ،200 تومان هم ماليات برايم بسته‌اند.
مجري اين برنامه تلويزيوني با بيان اينکه هنوز خيلي سئوال از اکبر عبدي دارد، از او قول گرفت تا در برنامه بعدي نيز مهمان دورهمي‌باشد و به ادامه گفتگو خود بپردازد.
مديري در پايان به عنوان کلام آخر از ريشه‌دار بودن بدآموزي در جمع آوري آرا براي شوراي دانش آموزي تا رسيدن به موفقيت‌هاي روزافزون در جامعه و افشاي حقايق بعد از برکنار شدن گفت.
گفتني‌است؛ گفتگوي مهران مديري با اکبر عبدي همچنان ادامه دارد و قسمت ديگر اين صحبت‌ها را گزارش بعدي خواهيد خواند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار