کد خبر: ۴۴۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۱
حاشیه های چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری ریاست‌جمهوری؛
چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری ریاست جمهوری ساعت ۸ صبح روز جمعه آغاز شد. این در حالی است که تا پایان زمان ثبت نام روز سوم 638 نفر اعلام داوطلبی کرده بودند.
ترافیک شخصیت های سیاسی در خیابان فاطمی
ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری صرفا در ستاد انتخابات کشور واقع در محل وزارت کشور انجام می‌شود و تا روز ۲۶ فروردین؛ شنبه ادامه می‌یابد.
روز جمعه روز پر ترافیکی در خیابان فاطمی بود و مهدی کلهر مشاور رسانه‌ای دولت دهم از اولین داوطلبان شناخته شده‌ای بود که برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور آمد.
وی در بدو ورود با بیان اینکه در هر صورت به قانون تمکین خواهد کرد ،گفت :برای کاندیاتوری در انتخابات با احمدی‌نژاد هماهنگ نکرده است.
مشاور رسانه‌ای رییس دولت دهم گفت: من به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرده‌ام و نامزد احمدی نژاد نیستم.
مهدی کلهر پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: من از سال 89 از احمدی نژاد جدا شدم و کاندیدای او نیستم، هرچند زمانی که با احمدی نژاد همکار بودم، ما دو نفر مکمل هم بودیم.
وی در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات چیست، تصریح کرد: از خود او بپرسید، این مسأله من نیست.
کلهر همچنین در پاسخ به این پرسش که اگر به هر دلیلی تأیید صلاحیت نشدید چه واکنشی خواهید داشت، پاسخ داد: خیلی خوشحال می‌شوم چون باری از دوش من برداشته می‌شود.
وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا احمدی نژاد و بقایی را رقیب خود می‌دانید، اظهار کرد: به هیچ وجه این دو را رقیب خود نمی‌دانم.
حسن نوروزی سخنگوی کمیسون قضایی مجلس دهم  نیز با حضور در ستاد انتخابات شکور برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو اعلام آمادگی و ثبت نام کرد.
نماینده رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی که امروز برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد مبارزه با فساد را اصلی‌ترین دلیل ثبت‌نام خود عنوان کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی ظهر امروز پس از ثبت‌نام برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اصلی‌ترین دلیل حضورم مبارزه با فساد است. اگر مبارزه با فساد را جدی بگیریم و همگرایی داشته باشیم موفق خواهیم شد. آنچه مرا وادار به ثبت‌نام کرد این بود که تصمیم جدی برای مبارزه با فساد وجود ندارد و احساس می‌کنم جای این نکته خالی است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره جبهه نیروهای مردمی انقلاب یادآور شد: من در جبهه شرکت کردم ولی چون قاضی بوده‌ام حزبی نیستم، البته اصولگرا هستم ولی چون تاکنون ندیدم هیچ کس مبارزه با فساد را جدی بگیرد برای ثبت‌نام آمدم.
هم‌چنین حجت الاسلام  محسن غرویان مدرس حوزه علمیه قم جهت ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به ستاد انتخابات کشور رفت.
یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد حاضر است به نفع رییس دولت یازدهم از کاندیداتوری انصراف دهد.
حجت‌الاسلام محسن غرویان پس از ثبت نام در انتخابات اعلام کرد که حاضرم به نفع روحانی از کاندیداتوری کنار بروم .
مصطفی کواکبیان برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل حزب مردم‌سالاری با حضور در ستاد انتخابات شکور برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو اعلام آمادگی کرد.
مصطفی کواکبیان گفت: بعید می دانم احمدی نژاد و بقایی تایید صلاحیت شوند اما با آمدن احمدی نژاد انگیزه ام تقویت شد که بیایم.
دبیرکل حزب مردم سالاری و نماینده مردم تهران در مجلس دهم پس از ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگارن مستقر در ستاد انتخابات کشور گفت: حضور احمدی نژاد برای داوطلبی انتخابات داوزدهمین دوره ریاست جمهوری انگیزه مرا تقویت کرد که بیایم.
وی افزود: بعید می دانم احمدی نژاد و بقایی تایید صلاحیت شوند.
کواکبیان درباره این که آیا به نفع روحانی یا فردی دیگر کنار می رود، اظهار کرد: فعلا قرار شده تا آخر بایستیم.
نماینده مردم تهران در مجلس همچنین در پاسخ به این که آیا کاندیدای پوششی کسی هستید؟ گفت: به قیافه من نمی خورد که کاندیدای پوششی باشم.
علیرضا زاکانی یکی از کاندیداهای پنج نفره جمنا بعد از ظهر روز جمعه برای اعلام داوطلبی کاندیداتوری ریاست جمهوری دوازدهم وارد ستاد انتخابات کشور شد.
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر حضور خود تا پایان انتخابات گفت: جمنا به هر جمع‌بندی برسد ان‌شاءالله همه باید با وحدت نظر آن را تأیید و دنبال کنیم.
علیرضا زاکانی با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا به نفع کسی کناره‌گیری می‌کند،‌ گفت: ما ان‌شاءالله تا آخر می‌ایستیم.
وی که با شعار «دولت اقدام و اصلاح» به وزارت کشور آمد، افزود: جمنا به هر جمع‌بندی برسد ان‌شاءالله همه باید با وحدت نظر آن را تأیید و دنبال کنیم.  
زاکانی از پاسخ  دادن به سوالاتی در خصوص کاندیداتوری محمود احمدی نژاد نیز خودداری کرد.
علیرضا زاکانی  پس از ثبت‌نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در انقلاب اسلامی سال 57 پرونده استبداد بسته و در سال بعد از آن در تسخیر لانه جاسوسی پرونده استکبار بسته شد، خاطرنشان کرد: امروز ایران نیازمند سومین انقلابی است که بر مبنای مکتب امام (ره) ساخته شود.
وی با تأکید بر اینکه ما استقلال سیاسی و فرهنگی خود را کسب خواهیم کرد، ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران دچار فاصله‌ای معنی‌دار از انقلاب اسلامی شده است.
حسن روحانی هم عصر روز جمعه جهت ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.
رییس جمهور تأکید کرد: هووهای برجام که تصمیم به کشتن این فرزند و نوزاد را داشتند نمی‌توانند سرپرست خوبی برای آن باشند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر (جمعه) پس از ثبت‌نام برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از اهداف ما در دولت یازدهم تعامل با جهان بود و در پیچیده‌ترین پرونده تاریخی توانستیم با قدرت‌های جهانی به توافق برسیم و از امروز به بعد حفظ برجام یکی از مهمترین مسایل سیاسی، داخلی و اقتصادی ایران خواهد بود.
وی در ادامه تأکید کرد: هووهایی که بارها به قصد کشتن این فرزند یعنی برجام تصمیم گرفته بودند نمی‌توانند سرپرست خوبی برای آن باشند. بلکه همانهایی که تمام تلاش شبانه‌روزی خود را برای این توافق کردند باید مسیر را تا آخرین قدم ادامه دهند.
روحانی اضافه کرد: آنچه در سال 92 وعده دادیم که چرخ سانتریفیوژ بچرخد، می‌بینید که مدرن‌ترین سانتریفیوژ یعنی IR8 می‌چرخد و چرخ اقتصاد هم می‌چرخد چرا که امروز از سال‌های پیش اقتصادمان بیشتر در حرکت است و دلیل آن رشد اقتصادی در سال گذشته است.
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس، برای کاندیداتوری در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری عصر روز جمعه وارد وزارت کشور شد.
سید ابراهیم رییسی گفت: رای مردم در نظام ما تشریفاتی نیست و سرنوشت کشور را رقم می‌زند.
 سید ابراهیم رییسی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: از افتخارات نظام اسلامی ما این است که تمامی اجزای نظام با رای مردم رقم می خورد. مراجعه به ارای مردم اساس نظام را تشکیل می دهد.
وی با بیان اینکه رای مردم در نظام ما تشریفاتی نیست و سرنوشت کشور را رقم می‌زند، گفت: مردم ما فرصتی دارند در هر انتخابات برای بازنگاهی به آنچه برگزیده‌اند و برای آینده کشور تصمیم می‌گیرند.
علی اصغر احمدی رییس ستاد انتخابات کشور در چهارمین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری  اعلام کرد : آمار ثبت نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری  تا پیش از ظهر روز جمعه را 717 نفراست .
وی با تأکید بر اینکه بر اساس قانون آخرین مهلت نام نویسی از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری فردا پایان می‌رسد، اظهار کرد: از کسانی که خود را واجد شرایط می‌دانند و علم دارند که برای چه کاری به ستاد انتخابات مراجعه می‌کنند می‌خواهیم که هر چه زودتر و تا پایان مهلت اعلام شده در قانون ثبت‌نام خود را انجام دهند.
رییس ستاد انتخابات کشور همچنین درباره حضور بسیاری از پدیده‌های ناشناس در مرحله ثبت‌نام، گفت: ویژگی‌هایی که در قانون برای کاندیداتوری ریاست جمهوری اشاره شده ویژگی‌های عام است و میدان برای حضور باز گذاشته شده است و این موضوع حتماً در آینده باید مورد بازنگری قرار بگیرد.
احمدی ادامه داد: اینکه فضای بازی برای ثبت‌نام‌ها وجود دارد نشان از دموکراسی است، اما افراد باید بدانند که برای ثبت‌نام در چه عرصه‌ای ثبت‌نام می‌کنند.
رییس ستاد انتخابات کشور در پایان خاطرنشان کرد: مهلت ثبت‌نام از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تحت هیچ شرایطی تمدید نخواهد شد.
دبیر ستاد انتخابات کشور از ثبت‌نام 204 نفر تا ظهر روز چهارم نام‌نویسی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
علی پورعلی مطلق اظهار کرد: در روز چهارم تا ظهر 204 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که 170 ثبت نهایی صورت گرفته و از میان آنها 16 نفر زن و 154 نفر مرد هستند.
وی همچنین گفت: جوانترین ثبت‌نام کننده امروز 18 ساله بوده و 52 ایثارگر خوداظهاری کرده‌اند. همچنین بیشترین گروه سنی بین 41 تا 45 سال بوده که 117 نفر هستند و بیشترین تعداد ثبت‌نام کننده مدرک لیسانس داشته‌اند.
رییس ستاد انتخابات کشور نیز در اخبار تکمیلی در این زمینه  از ثبت نام 863 نفر برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری تا ظهر امروز خبر داد.
احمدی با اعلام این خبر گفت که از این تعداد 807 نفر مرد و 56 نفر زن هستند.
وی ادامه داد: امروز (جمعه) به عنوان روز چهارم ثبت‌نام (جمعه) 251 نفر برای ثبت نام به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند که ثبت‌نام 222 نفر قطعی شده و از این میان و 22 نفر زن هستند.
235احمدی افزود: 235 نفر از ثبت‌نام کنندگان امروز  لیسانس هستند و 59 نفر با سابقه ایثارگری ثبت نام کردند. جوانترین و مسن ترین ثبت‌نام کننده هم به ترتیب دارای 18 و 88 سال سن هستند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین