کد خبر: ۴۵۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۳
در پی استعفای محمدرضا خانی، علیرضا پویان شاد با معرفی از سوی هیأت مدیره بانک سرمایه و تأیید بانک مرکزی مدیر عامل بانک سرمایه شد.
به گزارش روزنامه تجارت به نقل از روابط عمومی بانک سرمایه، این مطلب در مراسم معارفه ای که امروز با حضور اعضای هیأت مدیره مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان سهامدار عمده بانک، و نیز اعضای هیأت مدیره و سایر مدیران بانک سرمایه برگزار شد، اعلام و علیرضا پویان شاد به عنوان مدیر عامل جدید بانک سرمایه کار خود را آغاز نمود.
در این مراسم مهندس مهدی نیکدل، مدیر عامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، ضمن اشاره به جایگاه سهامداری آن مؤسسه در بانک سرمایه و حضور سه عضو در ترکیب هیأت مدیره این بانک به نمایندگی از شرکت های زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان، در عین حال بانک سرمایه را یک نهاد مستقل دانست که صندوق ذخیره فرهنگیان به هیچ عنوان در امور داخلی آن دخالت نمی کند اما در عین حال فعالیت هیأت مدیره بانک را رصد کرده و از منافع سهامداران و سپرده گذاران حفاظت می کند. 
مهندس نیکدل در ادامه سخنان خود به مدیر عامل جدید بانک سرمایه اکیداً توصیه نمود که هرگونه درخواستی از سوی مدیر عامل و هیأت مدیره صندوق ذخیره و مدیران شرکت های تابعه آن را در صورت عدم مطابقت با قانون مطلقاً وقعی ننهاده و به سینه دیوار بزند.
وی ضمن تشکر از آقای پویان شاد به واسطه قبول این مسئولیت ابراز اطمینان نمود که با حضور ایشان در بانک سرمایه ارزش سهام این بانک افزایش یافته و به جایگاه شایسته خود دست یابد.
همچنین در این مراسم عیسی شهسوار خجسته، عضو جدید هیأت مدیره بانک سرمایه، نیز طی سخنانی ضمن سفارش به مدیر عامل جدید بانک در حرکت بر اساس نص صریح قانون، ابراز امیدواری نمود که با مدیریت هوشمندانه و درایت آقای پویان شاد بانک سرمایه به جایگاه واقعی خود دست یابد.
علیرضا پویان شاد، مدیرعامل جدید بانک سرمایه، نیز در این مراسم طی سخنانی از اعتماد هیأت مدیره این بانک در سپردن پست مدیریت عامل به وی تشکر نمود و ابراز امیدواری کرد که به یاری خدا و همت تمامی کارکنان جوان و فهیم بانک سرمایه، در آینده نزدیک این بانک بتواند جایگاه واقعی خود را در نظام بانکی کشور کسب کند.
مدیر عامل جدید بانک سرمایه در ادامه ضمن تشکر از بانک مرکزی و سهامداران بانک سرمایه، از سپرده گذاران و مشتریانی که علی رغم هجمه های سنگین علیه بانک سرمایه همچنان به این بانک وفادار ماندند، قدردانی نمود. 
در بخش دیگری از این مراسم، دکتر خانی نیز به ارائه گزارشی از عملکرد بانک سرمایه در زمان تصدی مدیریت عامل این بانک پرداخت.
گفتنی است علیرضا پویان شاد پیش از این در سمت های مختلف مدیریتی در بانک های سپه، پارسیان، اقتصاد نوین و ایران زمین حضور داشته و نیز عضویت در هیأت های مدیره تعدادی از شرکت های مطرح تولیدی و صنعتی را در کارنامه خود دارد و صاحب کتابی در حوزه اعتبارات و ضمانت نامه می باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: