کد خبر: ۴۵۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹
هم زمان با اعیاد شعبانیه، صندوق بیمه کشاورزی کلیه غرامات بیمه گزاران خسارت دیده به مبلغ قریب به 5 هزار میلیارد ریال را پرداخت کرد.
به گزارش روزنامه تجارت به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، مهندس محمد ابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با اعلام این خبر افزود: کشاورزی درکشور ما همواره با ریسک های اقلیمی وآب وهوایی بی شماری روبروست؛رخدادسیل وخشکسالی،تگرگ ،توفان وتندبادوانواع بیماری های دام وطیورازجمله خساراتی است که همیشه سبد غذایی خانوار را مورد تهدید قرار می دهد .این درحالی است که یگانه راه موثر درجبران نظام مند خسارات چندین میلیاردی این بخش زیربنایی از اقتصاد کشور که رسالت مهم امنیت غذایی را برعهده دارد؛ مدیریت ریسک های مالی با بهره گیری از سازوکار بیمه کشاورزی است که درجهان امروزبیش ازیک قرن است که توسط دولت های مترقی به کارگرفته می شود.
وی تصریح کرد: روزانه حدود یک میلیارد دلار در جهان با وجود محدودیت‌های اعمال شده توسط سازمان تجارت جهانی (WTO) به بخش کشاورزی یارانه پرداخت می‌شودکه دراین میان کمک های دولت هااز طریق بیمه کشاورزی مورد تاکید همیشگی بانک جهانی و سازمان های معتبر بین المللی است به گونه ای که تنها در یکی ازکشورها یارانه پرداختی بابت بیمه کشاورزی به حدود10میلیارد دلار در سال می رسد.
حسن نژاد با تاکید بر لزوم حفظ شان و منزلت کشاورزان و تسهیل امور برای این قشر گفت: درمکانیسم بیمه کشاورزی باتوجه به مشارکت کشاورزان وپرداخت حق بیمه ،شان واحترام کشاورز به عنوان تولیدکننده ای که جامعه برخوان رحمت او میهمان است، رعایت می شود و براساس قرارداد حقوقی تنظیمی که بیمه نامه نامیده می شود؛ درهنگام خسارت، مطالبه گر حقوق قانونی خویش است وبیمه گر می باید برهمین اساس به تعهدات خود عمل کند.
وی افزود: درقانون برنامه ششم توسعه ؛قانون گذار علاوه برایجاد ردیف مستقل پیش بینی اعتبار در بودجه های سالیانه، به تخصیص یافتگی  100درصدی آن نیز تاکیدداردکه نشان از رویکرد همه جانبه قوای مقننه ومجریه به سازوکارمدرن بیمه کشاورزی ومنابع طبیعی دارد.
حسن نژاد گفت: براساس قانون اعدادبزرگ در بیمه، هرقدرتعداد کسانی که بیمه نامه خریداری می کنند ،بیشتر باشد امکان کاهش تعرفه ها وحمایت کیفی تر در هنگام رخداد خسارت میسرتر خواهد بود.
وی همچنین از شکیبایی و همراهی جامعه شریف و نجیب کشاورزان ایرانی، دولت، وزارت جهادکشاورزی، بانک کشاورزی و به ویژه همکاران تلاشگر در ستاد واستان ها قدردانی کرد.
شایان ذکر است بیمه کشاورزی درکشور علیرغم اینکه درسطوح مناطق تولیدی وعرصه های کشاورزی اجرا می شود؛ به صورت الکترونیک وبرخط، این قابلیت راداردکه بامدیریت مالی وحساب شده ، وجوه دریافتی وپرداختی مربوط به میلیون ها پرونده را به صورت دقیق وصحیح مدیریت کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: