کد خبر: ۵۸۸۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵
مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به واگذاری پرتفوهای زیان ده در سالی که گذشت تصریح کرد با این وجود فروش بیمه نامه های بیمه ایران در 11 ماه گذشته رشد داشته است و پیش‌بینی می شود تا پایان سال 96 رشد فروش بیمه نامه ها استمرار یابد.
مدیرعامل بیمه ایران: پیش بینی رشد فروش بیمه ایران تا پایان امسال

محسن پورکیانی در نشستی صمیمانه با خبرنگاران گفت: در 18 ماهه اخیر دوران سختی از نظر مالی داشتیم ولی نهایت تلاش خود را کردیم تا شرکت با شرایط موجود آسیبی نبیند.
وی مجموع بدهی ها و زیان انباشته بیمه ایران را حاصل عملکرد ١٢ تا ١٥ سال گذشته دانست و گفت: این رقم از سالیان گذشته به بیمه ایران ارث رسیده ولی تلاش کرده ایم تا شرکت از نظر نقدینگی با مشکل روبرو نشود، براساس تحقیقی که داشتیم، در صورتی که افزایش سرمایه ندهیم مدت زمان بسیار زیادی طول می‌کشد تا زیان انباشته شرکت مستهلک شود.
رییس هیات مدیره بیمه ایران با بیان اینکه آموزش و پرورش به بیمه ایران بدهی ندارد، طلب بیمه ایران از بنیاد شهید را بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود : یکی از برنامه های ما در سال جاری حذف پرتفوهای زیان ده و جبران آن از طریق جذب پرتفوهای سودده بود. بر همین اساس در شهریور ماه امسال پرتفوی بنیاد شهید را به بیمه دی واگذار کردیم.
مدیرعامل بیمه ایران با رد شایعه بیمه نبودن هواپیمای آسمان که اخیرا سقوط کرد، گفت : این هواپیما به مبلغ 3 میلیون دلار بیمه بدنه و بابت دیه هر سرنشین معادل 210 میلیون تومان تحت پوشش بیمه ایران قرار داشت و مشکلی در پرداخت خسارت آن نداریم.

نام:
ایمیل:
* نظر: