کد خبر: ۵۸۸۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷
مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام موسسه اعتباری کوثر برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری کوثر؛ مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام موسسه با  حضور 63.17 درصد صاحبان سهام در روز یکشنبه مورخ 20/12/1396 ساعت 15 در محل هتل سیمرغ برگزار گردید.
بر اساس این گزارش؛ پس از انتخاب هیئت رییسه و اعلام رسمیت جلسه توسط رییس مجمع، دکتر عیسی رضایی مدیر عامل موسسه اعتباری کوثر گزارشی از عملکرد موسسه در سـال مالی منتهی به 30/12/1395 ارایـه نمود و در انتـها برنـامه های سال 1396 موسسه را  اعلام کرد.
 در این مراسم مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر ضمن تبریک ایام ولادت حضرت زهرا(س) و خیر مقدم به سهامداران و حاضرین در جلسه گفت: سهامداران به واقع صاحبان اصلی موسسه هستند و ما نمایندگی این عزیزان را در اداره کوثر بر عهده داریم و از برگزاری با تاخیر مجمع عذرخواهی نمود.
دکتر رضایی ضمن ارائه خلاصه گزارش اقدامات انجام شده در سال 1395 افزود: موسسه کوثر با استعانت از خداوند متعال، تمسک به نام مقدس کوثر و تکیه بر تعهد، تخصص و همکاران ساعی؛ تعهد خلق ارزش برای سهامداران و جلب رضایت مشتریان محترم را همواره در سرلوحه خود قرار داده است .
وی بیان داشت: تحقق شعار آینده از آن ماست جز با همراهی سهامداران و مشتریان ارزشمند امکان پذیر نبوده و ما همه این موفقیت ها را مرهون عنایت سهامداران گرامی می دانیم.
نایب رئیس هیئت مدیره موسسه اعتباری کوثر با اشاره به تاریخچه تشکیل موسسه و دریافت مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصریح نمود: یکی از رمزهای ماندگاری و بقاء موسسه، دریافت مجوز رسمی از بانک مرکزی بوده است و مدیریت ادغام صندوق جوانان خیر در موسسه نیز یکی از مدل های موفق کوثر است .
وی سرمایه موسسه را بالغ بر 6000 میلیارد ریال اعلام نمود و عنوان داشت: موسسه اعتباری کوثر در حال حاضر بزرگترین شرکت فرابورسی به لحاظ تعداد سهامدار و با بیش از 500 هزار سهامدار است.
نایب رئیس هیئت مدیره موسسه اعتباری کوثر با اعلام بکارگیری 2556 نفر نیروی انسانی جوان و متخصص ایران اسلامی افزود: 80 درصد نیروهای شاغل در موسسه اعتباری کوثر دارای تحصیلات کارشناسی در رشته های حسابداری ، علوم بانکی ، فناوری اطلاعات و مدیریت بازرگانی هستند.
وی ارائه تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط را یکی از عوامل رونق تولید و اشتغال عنوان نمود و بیان داشت: موسسه اعتباری کوثر با ارائه تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط، زمینه اشتغال مستقیم و حمایت از صنایع تولیدی و اشتغال برای حدود 2000 نفر در کارخانجات و بنگاه های تولیدی بوده است.
دکتر رضایی در ادامه از رشد 200 درصدی تعداد پایانه های فروشگاهی در سال 95 نسبت به مدت مشابه خبر داد و بیان داشت: در بخش توسعه دستگاه های خودپرداز نیز شاهد رشد چشمگیری بوده ایم .
وی موفقیت های سال 1395 موسسه اعتباری کوثر را برشمرد و افزود: کسب رتبه 46 در بین 100 شرکت برتر اقتصادی، کسب عنوان رهبر دیجیتالی در جایزه ملی تحول دیجیتال، کسب تقدیرنامه دوستاره برای تعالی آموزش و توسعه منابع انسانی در جایزه ملی تعالی آموزش و توسعه منابع انسانی، دریافت تندیس سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران در بخش تبلیغات به عنوان روابط عمومی برگزیده، کسب نشان عالی برترین مدیریت سرآمد در صنعت بانکداری استاندارد و جایزه بین المللی حامی رفاه مشتریان در خدمات بانکداری از سوی کشور آلمان از جمله افتخارات موسسه در سال گذشته است .
وی با اشاره به جذب بیش از 360 هزار نفر از  شاغلین، بازنشستگان و ایثارگران گرامی بازنشستگان نیروهای مسلح به عنوان مشتری گفت: اعطای انواع تسهیلات، وام قرض الحسنه و ضروری و خدمات لیزینگ خرید خودرو و خرید کالای ایرانی صدور ضمانت نامه های ریالی جهت شرکت های دانش بیان و تولیدی و پرداخت تسهیلات طرح حکمت از جمله خدمات ارایه شده در سال 95 به جامعه هدف است.
نایب رییس هیئت مدیره موسسه اعتباری کوثر در خصوص طرح منحصر به فرد کوثر کارت هواداری تصریح کرد: در کوثر کارت هواداری قرارداد بازاریابی میان باشگاه های پرطرفدار استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز منعقد شده و منحصر به فردترین طرح هواداری برد- برد در کشور است که در آن باشگاه ها، هواداران و موسسه اعتبـاری کوثر از اجـرای آن بهره مند می شوند.
مدیر عامل موسسه اعتباری کوثر در پاسخ به سئوالات مطروحه سهامداران در خصوص  بازگشایی نماد" وکوثر" در بازار دوم فرا بورس اعلام کرد: بازگشایی نماد" وکوثر" به دلیل مکانیزم های اداری موجود حداقل تا اردیبهشت ماه میسر            نمی باشد.
دکتر رضایی درباره سود و زیان سال مالی 1396 نیز گفت: در صورتی که موسسه کوثر بتواند اقدام به واگذاری  بخشی از اموال خود نماید، در سال 96 نیز نسبت به واریز سود سهام به صاحبان سهام اقدام خواهد نمود. لذا اگر موسسه توفیقی در واگذاری اموال نداشته باشد سال مالی 96 ممکن است با زیان بسته شود.
مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر در گزارش خود به سهامداران با اشاره به برنامه های آتی هیئت مدیره موسسه اعتباری کوثر گفت: بهبود و توسعه مدل کسب و کار، طراحی و پیاده سازی مدل بهینه سیستماتیک ترکیب منابع و مصارف، بهبود شاخص های عملکردی و کارایی و مدیریت فروش دارایی های غیر مولد و اموال تملیکی و توسعه خدمات الکترونیک نظیر همراه بانک، تلفن بانک ، اینترنت بانک و پیاده سازی اپلیکیشن های کاربردی از اولویت های موسسه اعتباری کوثر به شمار می آید.
در ادامه مراسم گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی قرائت گردید و توضیحات لازم در خصوص هر بند گزارش به اطلاع سهامدران محترم رسید .
پس از بررسی و ارایه توضیحات در خصوص تمام موارد مطروحه صورت های مالی منتهی به 30/12/1395 موسسه اعتباری کوثر مورد تصویب مجمع قرار گرفت.
نسبت به سایر موارد مندرج در دستور جلسه نیز تصمیمات به شرح ذیل اخذ گردید:
1-تصویب سود سهام به میزان 50 ریال برای هر سهم  
2-تعیین پاداش هیئت مدیره به صورت ناخالص به میزان یک میلیارد ریال
3- انتخاب موسسه حسابرسی هوشیار ممیز به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی برای سال مالی 1396
4-تعیین روزنامه های کثیر الانتشار دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه های رسمی موسسه
5-تعیین حق حضور اعضای هیئت مدیره به میزان 4.000.000 ریال به ازای تشکیل حداقل یک جلسه در ماه

نام:
ایمیل:
* نظر: