کد خبر: ۵۸۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
حجت‌الله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: عملکرد بانک توسعه تعاون همواره در راستای برنامه‌های دولت می‌باشد.
عملکرد بانک توسعه تعاون در راستای برنامه‌های دولت است

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به اینکه این بانک با گروه‌های ویژه‌ای از مشتریان شامل، تعاونی‌ها، کارگران، روستاییان و گروه‌های کم‌درآمد بیشترین تعامل را داشته است افزود: بانک توسعه تعاون همواره سعی نموده است در راستای رسالت اساسنامه‌ای خود ایجاد اشتغال و حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط را با نگاهی تعاون ‌مدارانه دنبال نماید.
مهدیان خاطرنشان کرد: حرکت به سمت بانکداری اجتماعی، حمایت از بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط، حمایت از سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های پراشتغال و افزایش دسترسی مردم در لایه‌های ضعیف جامعه به منابع_بانکی ازجمله دیگر اقدامات موثر در این بانک در جهت گسترش اشتغال برمدار تعاون بوده است.
مهدیان حمایت از توانمندسازی و تأمین مالی 1500 گروه و صندوق اعتباری خرد در سال جاری با حدود 30000 نفر در مناطق روستایی را ازجمله اقدامات صورت گرفته در راستای بانکداری اجتماعی عنوان کرد.
وی افزود: پرداخت تسهیلات کارگشا و اشتغال‌زا به بنگاه‌های خرد و متوسط از سوی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سال‌های 95 و 96 توسط بانک توسعه تعاون و قرار گرفتن در بین 10 بانک اول در شبکه بانکی و دارای بهترین عملکرد در تأمین_مالیsmeها و پرداخت بیش از هفتاد درصد منابع بانک توسعه تعاون به هفتاد درصد تعاونی‌ها ازجمله سایر اقدامات در راستای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط و ایجاد اشتغال پایدار بوده است.
شایان‌ذکر است بانک توسعه تعاون در حمایت و پشتیبانی از طرح‌های مختلف اقتصادی نظیر خرید تضمینی گندم، چشمه تعاون، سهام عدالت، کمیته امداد، بهزیستی و اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی از طریق پرداخت تسهیلات مختلف مشارکت داشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر: