کد خبر: ۶۱۷۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
صدور ۵۵هزار بارنامه با افزایش کرایه ۲۰ درصدی
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به صدور ۵۵ هزار بارنامه از به نتیجه رسیدن پیگیری‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای حل مشکلات معیشتی رانندگان تا مرداد امسال خبر داد.
پایان اعتراض کامیون‌داران
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به صدور ۵۵ هزار بارنامه از به نتیجه رسیدن پیگیری‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای حل مشکلات معیشتی رانندگان تا مرداد امسال خبر داد.

به گزارش تسنیم، عبدالهاشم حسن‌نیا با یادآوری این‌که از روز شنبه تاکنون 4 جلسه با حضور نمایندگان صنوف کامیون داران، وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان عضو کمیسیون های اجتماعی و عمران مجلس برگزار  شده است، اظهار کرد: مقرر شد کارگروهی با حضور نمایندگان صنف و این سازمان برای ارزیابی مجدد مشکلات شرکت ها و رانندگان کشور تشکیل تا مامور پیگیری حل مشکلات شود.

وی افزود: خوشبختانه دیروز همکاری خوبی از سوی رانندگان شاهد بودیم بطوریکه فقط دیروز، 55 هزار بارنامه برای انتقال بار از بنادری همچون بندرعباس و مناطق بارخیز به مقصد کارخانجات صادر شده که در اکثر آنها افزایش 20 درصدی کرایه اعمال شده بود.

­وی با اشاره به اصلاح فرآیند کاری رانندگان کامیون تا تیر امسال، تصریح کرد: برای جبران منابع درآمدی و بهبود وضع معیشتی رانندگان، مقرر شد بخشنامه ها ، مصوبات لازم و همچنین لوایح مربوط برای ارائه به مجلس تنظیم شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان این‌که نگاه ما در خصوص کرایه بر اساس "تن -کیلومتر" است، گفت: امیدواریم از مرداد ماه این برنامه اجراییو در کنار آن فرایند مالی بین راننده و صاحب کالا و شرکت بصورت مکانیزه اصلاح شود و سازمان راهداری با حضور در پایانه ها کنترل و نظارت بیشتری اعمال کند.

حسن نیا در خصوص حل مشکل کمبود سوخت رانندگان نیز به برگزاری نشست با مسئولان شرکت پخش فرآورده های نفتی در این باره اشاره کرد و افزود:‌شرکت پخش فرآورده های نفتی قول نهایت همکاری برای افزایش سهمیه مورد نیاز را داده و تا پایان تیرماه نتایج آن اعلام می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار