کد خبر: ۶۴۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
اولین سمینار تخصصی بلاکچین و ارزهای دیجیتال موسسه اعتباری کوثر با حضور دکتر نیما امیر شکاری مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی، معاونین، مدیران و کارشناسان حوزه مرکزی به صورت حضوری و پخش آنلاین از طریق برنامه لحظه نگار برگزار شد.
سمينار تخصصي بلاکچين و ارزهاي ديجيتال در موسسه اعتباري کوثر برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری کوثر؛ دکتر امیر شکاری مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با بیان ضرورت های استفاده از تکنولوژی ارزهای دیجیتال گفت: در دنیای امروز فردی که خواندن و نوشتن می داند باسواد محسوب نمی گردد بلکه افرادی با سواد هستند که بتوانند داشته های ذهنی خود را بازآموزی مجدد نموده و در عرصه های جدید قرار گیرند، لذا حوزه ارزهای دیجیتال یکی از اولویت های جدید می باشد که می بایست آموزش های لازم در این خصوص به علاقه مندان داده شود.
وی افزود: با توجه به رشد سریع تکنولوژی آن چیزی که دنیا از ما می طلبد تطابق تصورات ذهنی ما با واقعیت های دنیای امروز می باشد که برگزاری چنین سمینارهایی می تواند پایه گذار این تغییرات در ذهن افراد و جامعه باشد.
مصطفی امجدیان سرپرست معاونت بازاریابی و امور استان ها با اشاره به تحولات بنیادین در حوزه ارزهای دیجیتال گفت: تمامی کارکنان می بایست با قدم گذاشتن در این عرصه اطلاعات خود را به روز نموده تا از عقب ماندگی این بخش در موسسه جلوگیری به عمل آید.
امجدیان با اشاره به فراز و فرودهای ارزهای دیجیتال در دهه گذشته اظهار داشت: این اتفاقات سبب جذب علاقه مندان و سرمایه در این حوزه شده است و در حال حاضر کشورهایی که در این حوزه هیچ گونه فعالیتی نداشتند، در این عرصه ورود یافته اند و کشور ما نیز با پیگیری های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و تهیه دستورالعمل و آئین نامه های لازم در تلاش برای استفاده از ارزهای دیجیتال است.
بر اساس این گزارش؛ در این سمینار علمی مطالبی در خصوص تکنولوژی دفتر کل توزیع شده و فناوری DLT، انواع ارزهای رمزنگاری شده و کاربردآنها، پتانسیل های سرمایه گذاری و دغدغه ها، قراردادهای هوشمند و سایر کاربردهای بلاکچین در صنعت مالی و فرامالی توسط مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی برای مخاطبین ارائه شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: