کد خبر: ۶۷۵۷۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
فردوسی‌پور از چه زمانی روی آنتن می‌رود؟
رشیدپور از مدیر شبکه 3 پرسید نمی شود به خاطر بازی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا مثلا جمعه برنامه نود روی آنتن برود که او گفت: «ما آمادگی اش را داریم اگر خود فردوسی پور و عوامل برنامه اش این آمادگی را داشته باشند مشکلی نخواهد بود.»
بازگشت فردوسی پور و 90 از جمعه به شبکه سه
مدیر شبکه سه با حضور در برنامه «حالا خورشید» به سوالات رضا رشیدپور درباره حواشی این روزهای این شبکه توضیح داد. عادل فردوسی پور هم به صورت تلفنی مهمان این برنامه بود تا کم کم زمزمه بازگشت نود به شبکه سه شنیده شود.
مدیر شبکه سه با حضور در برنامه «حالا خورشید» به سوالات رضا رشیدپور درباره حواشی این روزهای این شبکه توضیح داد.
علی فروغی مدیر شبکه سوم سیما امروز مهمان برنامه حالا خورشید رضا رشیدپور بود.او در بخشی از حرف هایش درباره عدم پخش برنامه 90 در دو هفته گذشته گفت:«نمی خواهم مسائل خانوادگی را به بیرون منتقل کنم. اتفاقی که درباره نود افتاد این بود که ما آن هفته فوتبال مهم اسپانیا و انگلیس را داشتیم. آن هفته چون تعداد فوتبال ها زیاد بود ما خیلی از برنامه ها را از کنداکتور بیرون گذاشتیم.»
در این لحظه رضا رشیدپور پرسید مگر رییس شبکه می تواند در کنداکتور و ...که فروغی حرفش را قطع کرد و گفت: «ما شورای کنداکتور داریم.شورای عالی کنداکتور.»
رشیدپور در ادامه سوال کرد که چرا پخش فوتبال را به شبکه ورزش ندادید که فروغی گفت: «شبکه ورزش زیرمجموعه شبکه سوم است.بعضی ها فکر می کنند که شبکه ورزش مستقل است اما این طور نیست. ما آن شب تصمیم گرفتیم که بازی سوئیس و ایسلند از شبکه ورزش پخش شود. معمولا این طور بوده که بازی های کم اهمیت‌تر از شبکه ورزش پخش می شود. ضمن این که بحث دربرگیری پوشش بود. مسئول تامین برنامه به عادل هم گفتیم که بعد از فوتبال برنامه اش را اجرا کند که این اتفاق نیفتاد و پس از آن هم آن مصاحبه انجام شد.»
رشیدپور به فروغی گفت که حالا مجری به این محبوبی برای این دو خط مصاحبه که نباید این طور شود که فروغی گفت: «طبق قراردادهای همه شما مصاحبه درباره برنامه باید با اجازه شبکه باشد.ضمن اینکه عادل کارمند رسمی صدا و سیما است و باید بیشتر از خیلی ها این نکات را رعایت کند.در خیلی از شبکه های دنیا حتی بی بی سی وقتی اختلافی بین برنامه تخته گاز و تهیه کننده پیش آمد آنها جرمی کلارکسون را کنار گذاشتند.» در این لحظه رشیدپور گفت، ما را با بی بی سی قیاس نکنید که فروغی که این جواب را داد: «اصول حرفه ای باید رعایت شود. خود شما آقای رشیدپور،آن روزی که می خواستی درباره عادل فردوسی پور حرف بزنی مگر لطف نکردید و بنده را ساعت 6 صبح از خواب بیدار کردید؟»
در ادامه فروغی توضیح دیگری را درباره پربیننده بودن برنامه های شبکه سوم سیما داد و گفت: «طبق نظرسنجی های ما برنامه ماه عسل دو برابر برنامه 90 بیننده دارد. ما در این مدت با عادل نشست داشتیم و حرف زدیم.هم من، هم آقای آقازمانی و دوستان بزرگوار ما. 90 طبق روال عادی خودش پخش می شود. منتهی این هفته به دلیل تقارن به اربعین و مراسم های مربوطه پخش نخواهد شد. بدون شک مردم از قاطعیت منطقی حمایت می کنند.»
رشیدپور از فروغی پرسید که نمی شود به خاطر بازی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا مثلا جمعه برنامه نود روی آنتن برود که او گفت: «ما آمادگی اش را داریم اگر خود فردوسی پور و عوامل برنامه اش این آمادگی را داشته باشند مشکلی نخواهد بود.»
بعد از این گفت و گو عادل فردوسی پور مجری برنامه 90 هم پس از توضیحات علی فروغی مدیر شبکه سوم روی خط برنامه حالا خورشید آمد و گفت: «نزدیک به 20 سال است که دارم کار می کنم.من فرزند رسانه و تلویزیون هستم و در این همه سال مردم لطف زیادی به من داشتند.در کنار مدیران مختلفی کار کرده ایم. مدیرانی که از من حمایت کرده و فرصت دادند تا من با تمام وجودم برنامه بسازم و مشکلات فوتبال را مطرح کنم. فرصت دادند تا کمک کنم که فوتبال کشورم ارتقا داشته باشد.»
عادل این را گفت و ادامه داد: «در هر مجموعه ای بدون شک اختلاف سلیقه وجود دارد. اصلا قرار نیست دیدگاه ها شبیه به هم باشد. در این چند سالی که در سازمان بوده ام خط قرمزها را می دانم. اصول حرفه ای را رعایت کرده ام. می دانم اتفاقی که افتاد به هر حال یک اتفاق نظر بود. در همان مجموعه هم تصمیم گرفته شد که بازی اسپانیا و انگلیس پخش شود. تصمیم که می توانم با آن مخالف باشم اما به آن احترام می گذارم. همه می دانند که این بازی ها بیشتر حکم بازی های دوستانه بود. من از دوستان خواستم تا بازی برود به شبکه ورزش و 90 طبق معمول و به خاطر مخاطبانش در زمان خودش پخش شود. آن شب فقط تماس می گرفتیم و تماس.»
فردوسی پور درباره مصاحبه اش هم گفت: «من با خبرنگار ایسنا حرف زدم. روز جمعه بود. بعد از اعلام رسمی شبکه که 90 پخش نمی شود من گفتم که طبق هماهنگی های انجام شده داریم کارهای‌مان را انجام می دهیم. مصاحبه ای هم که کردم مصاحبه ساده ای بود. در هر صورت تصمیم به این شکل بود و ادامه پیدا کرد. با همکاری و تعامل می شود کار کرد تا مردم برنامه را ببینند و لذت ببرند. خوشحالم که شبکه سه شبکه پر بیننده ایران است. من هر کاری از دستم بر بیاید برای این شبکه انجام می دهم. تعامل باید دو طرفه باشد. همه باید دست در دست هم بدهیم که مردم ماهواره نبینند و پای تلویزیون بنشینند.»
با توجه به مضمون این حرف ها و فضای مثبتی که در سخنان دو طرف ماجرا وجود دارد به نظر می رسد در هفته  آینده باید منتظر بازگشت برنامه نود و عادل فردوسی پور به کنداکتور پخش شبکه سه باشیم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار