کد خبر: ۶۷۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
سی و دومین نشست مشترک مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتی کشور، روز شنبه 19 آبان به میزبانی بانک کارآفرین برگزار شد.
برگزاری نشست مشترک مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتیبه گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، این نشست با حضور آقایان دکتر طالبی دبیرکل بانک مرکزی، دکتر حسین‌زاده رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها، دکتر پرویزیان رئیس شورای عالی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی، مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی و مؤسسات مالی و اعتباری و جمعی از خبرگان و کارشناسان نظام بانکی کشور در ساختمان مرکزی بانک کارآفرین برگزار شد.
حمید تهرانفر مدیرعامل بانک کارآفرین در ابتدای این نشست با خیرمقدم به مدیران ارشد بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی تصریح کرد: در شرایط حاضر که بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دارای شرایط ویژه‌ای در داخل کشور هستند، متأسفانه با اعلام فهرست جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا، فعالیت‌های خارجی نظام بانکی در خارج از کشور نیز با چالش‌ها جدیدی روبه‌رو شده است. بر این اساس هماهنگی مدیران بانک‌ها برای گذر از شرایط ویژه حاکم در مقطع زمانی حاضر بسیار حائز اهمیت است. خوشبختانه جلسه حاضر بلافاصله بعد از اعلام فهرست جدید برگزار شده است، که نشان از تدبیر مسئولان شورای هماهنگی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دارد.
بر اساس این گزارش، در این جلسه که با محوریت ارزیابی شیوه‌های خرید و فروش نقدی ارز برگزار شد، سیستم معاملات نقدی ارز (اسکناس) توسط کارشناسان مرتبط بانک مرکزی ارائه شد که مورد استقبال مدیران عامل بانک‌ها و مؤسسات مالی اعتباری قرار گرفت و آنان پیشنهادها و نظرات خود را در خصوص اجرایی و عملیاتی کردن این سیستم اعلام کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر: