کد خبر: ۶۸۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
قیمت دلار به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک شد
امروز شیب نزولی دلار کمی تند تر شده و مجددا قیمت دلار را به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک کرده است. هم اکنون نرخ معامله صرافی ۱۲ هزار و ۲۰۰ تا ۱۲ هزار تومان است.
علت سقوط ازاد قیمت دلار چیست؟
امروز شیب نزولی دلار کمی تند تر شده و مجددا قیمت دلار را به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک کرده است. هم اکنون نرخ معامله صرافی ۱۲ هزار و ۲۰۰ تا ۱۲ هزار تومان است.
چند روزی است که شیب نزولی قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی خبر از کاهش نرخ ارز می دهد . امروز این شیب نزولی کمی تند تر شده و مجددا قیمت دلار را به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک کرده است.
یکی از صرافان قدیمی که در میدان فردوسی فعالیت می کند در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران اظهار کرد: چند روزیست که بر خلاف ادعای برخی ها پس از ۱۳ آبان نرخ ارز نزولی بوده و این نرخ از ۱۵ هزار تومان به ۱۳ هزار تومان نزول پیدا کرده است.
وی افزود: اما از صبح امروز به طور جدی تری این روند کاهشی مشاهده شده است به طوری که نرخ دلار به مرز ۱۱ هزار تومان  نزدیک شده است.
این صراف همچنین به کاهش قیمت مسکوکات نیز اشاره کرده و می گوید: وقتی سکه وارد کانال سه میلیون تومانی شد این کاهش نرخ ارز نیز بیشتر لمس شد.هم اکنون نرخ معامله صرافی ۱۲ هزار و ۲۰۰ تا  ۱۲ هزار تومان است.
در همین راستا و در پی روند نزولی قیمت دلار در روزهای گذشته، یکی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران علت این نوسانات را مسائل سیاسی می‌داند و معتقد است که پارامترهای اقتصادی تاثیر چندانی در کاهش یا افزایش نرخ ارز ندارد.
مجیدرضا حریری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: افزایش و کاهش نرخ دلار، نشانگر وجود ناپایداری در اقتصاد کشور است، بنابراین ضروری است که بانک مرکزی شیب نرخ دلار را مدیریت و از صعود آن جلوگیری کند؛ ضمن این‌که روند کاهشی نرخ آن‌را به شکل قطعی و ملایم ادامه دهد تا به دنبال آن بتواند هیجانات بازار را کنترل کند.
وی افزود: علت اصلی این ناپایداری‌ها و صعود و نزول‌ها در نرخ ارز به این‌ دلیل است که ارز و قیمت آن در کشور ما بیشتر جنبه سیاسی داشته و پارامترهای اقتصادی چندان در آن دخیل نیستند.
این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: در حال حاضر کم کم روند نزولی در قیمت ارز دیده می‌شود، چرا که سفته‌بازان و و همچنین دارندگان پس‌انداز خرد مجبور شده اند ارز خود را به بازار عرضه کنند؛ بنابراین ارز روند نزولی در پیش گرفته است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار