کد خبر: ۶۹۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
وزیر صنعت ، معدن و تجارت طی حکمی مدیرعامل گروه توسعه‌ی ملی کشور را منصوب کرد و از زحمات سرپرست ایمیدرو تقدیر به عمل آورد.
سوابق سکاندار جدید ایمیدروبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان، طی حکمی از طرف  وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر خداداد غریب پور به عنوان معاون وزیر و مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) منصوب گردید. سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران که با نام «ایمیدرو» شناخته می شود ، از شرکت‌های مهم هلدینگ دولتی فعال در بخش معدن جمهوری اسلامی ایران است که دارای ۸ شرکت اصلی و ۵۵ شرکت عملیاتی در زمینه صنایع فولاد، آلومینیوم، مس، سیمان و مواد معدنی می‌باشد و تقریباً نیمی از کل صنعت کشور را در اختیار دارد.
سکان‌دار جدید ایمیدرو از مدیران پاک‌دست و لرتبار استان کهگیلویه وبویراحمد به شمار می‌آید که در نتیجه‌ی توان مدیریتی به این جایگاه رسیده. غریب‌پور از جمله مدیرانی است که در جوانی و با کمتر از ۲۶ سال سن به عنوان فرماندار شهرستان بویراحمد منصوب گردید. فعالیت در شرکت کشت و صنعت، هلدینگ سیمان و پتروشیمی شازند از جمله دیگر سوابق اجرایی-مدیریتی ایشان به حساب می‌آید.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان، در تغییراتی که امروز از سوی وزیر صمت صورت گرفت، افزون بر غریب‌پور، کامبیز مهدی‌زاده به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان زمین‌شناسی و افروز بهرامی به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات منصوب شدند.
رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از تلاش‌های جمشید ملارحمان در طول دوران حضور او در ایمیدرو به عنوان سرپرست این سازمان، قدردانی کرد. گفتنی است که پیش از سرپرستی ملارحمان، دکتر مهدی کرباسیان رئیس ایمیدرو بود که به دلیل قانون بازنشستگی از این مسئولیت با احترام به قانون مصوب استعفا نمود . کرباسیان که بنیان‌گذار سازمان تامین اجتماعی بود ،در دوران خدمتش سمت های متعددی در وزارت اقتصاد، نفت، صنعت و رفاه بر عهده داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر: