کد خبر: ۶۹۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
به همت بانک انصار دو مدرسه در روستاهای خونیک‌بازشهر درمیان و لخشک‌نهبندان و یک خانه بهداشت در روستای فنود ازشهرمود(سربیشه) احداث و تحویل اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس و دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان جنوبی شد.
افتتاح مدارس و خانه بهداشت در روستاهای خراسان جنوبی به همت بانک انصاربه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی‌وتبلیغات، قرارگاه محرومیت‌زدایی و حمایت‌های اجتماعی بانک انصار در راستای اجرایی کردن سیاست های محرومیت‌زدایی و کمک به مناطق محروم و مساعدت به اقشار آسیب پذیر اقدام به ساخت مدارس و خانه های بهداشت در استان های کم‌برخوردار کرده و در استان خراسان جنوبی چهار طرح ساخت مدارس و  سه باب خانه های بهداشت را به مورد اجراء گذاشته است.
در مراسم افتتاح دو مدرسه یک کلاسه در روستاهای خونیک باز و لخشک نهبندان رییس دفتر امورفقهی و مدیر قرارگاه محرومیت‌زدایی و حمایت‌های اجتماعی این بانک و مدیران استانی و شهرستانهای فوق حضور داشتند و طی مراسمی این مدارس را افتتاح کردند.   
براساس این گزارش، هر یک از این مدارس با زیر بنای 55 متر مربع ساختمان آموزشی و اعتباری بالغ بر 600 میلیون ریال احداث شده اند، درحالی که پیش از این، دانش‌آموزان این دو روستا در مدارس کانکسی مستقر بودند و مشکلات فصلی در فرآیند آموزشی آنان تأثیر بسیار منفی‌ای و همچنین مردم روستای فنود و روستا های اطراف آن با مشکلات بهداشتی روبرو بودند.   
این گزارش می‌افزاید که حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی رییس دفتر امورفقهی و آقای عبدالرضایی مدیرقرارگاه محرومیت‌زدایی وحمایت‌های‌اجتماعی به اتفاق آقای پهلوان مدیرشعب بانک انصار استان و مسئولین شهرستانی و استانی  همچنین یکی دیگر از پروژه های در حال ساخت بانک، خانه بهداشت با زیر بنای 110 متر مربع و با اعتباری 120 میلیون تومان در روستای فنود از شهرستان سربیشه را افتتاح کردند.
شایان ذکر است استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان به دلیل موقعیت های خاص جغرافیایی و مشکلات معیشتی، آموزشی و بهداشتی، در اجرای سیاست های محرومیت زدایی بانک انصار از جایگاه ویژه ای برخوردارند و طی سالهای گذشته برای بهبود وضعیت مردم این استان ها ده‌ها مدرسه و خانه بهداشت به ویژه در روستاهای آن ها ساخته شده و بسته های حمایتی به مردم روستاهای این استان ارایه شده است.    

نام:
ایمیل:
* نظر: