کد خبر: ۷۰۳۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰
ساده‌ترین شیوه پرداخت اقساط بانک مسکن که در آن حتی نیاز به صرف زمان یک دقیقه‌ای ماهانه برای مراجعه به همراه‌بانک حذف شده است، استفاده از سرویس «حواله منظم» است.
نحوه پرداخت خودکار اقساط بانک مسکن با «حواله منظم»به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، پرداخت به موقع اقساط تسهیلات بانکی هم برای مشتریان و هم برای بانک اهمیت زیادی دارد. اهمیت آن برای مشتریان از این بابت است که عدم پرداخت به موقع سبب جریمه می‌شود، طوری که به ازای هر روز دیرکرد، 6 درصد مبلغ قسط به عنوان جریمه تاخیر به بدهی تسهیلات‌گیرنده اضافه می‌شود که شاید دیرکرد یکی دو روزه آن یک رقم جزیی به نظر برسد اما با تکرار تاخیر در پرداخت قسط مبلغ جریمه به تدریج افزایش خواهد یافت و ممکن است در صورت سهل‌انگاری در پرداخت به موقع اقساط، به رقم قابل توجهی تبدیل شود.
برای بانک مسکن یا هر بانک تسهیلات‌دهنده دیگری نیز وصول به موقع اقساط تسهیلات در تنظیم منابع و مصارف بانک، کاهش مطالبات سررسید‌گذشته و معوق و جلوگیری از تنزل آنها به طبقه مطالبات مشکوک‌الوصول و نیز بهبود ضریب کنترل ریسک اعتباری (NPL) نقش دارد. در این بین اهمیت وصول به موقع مطالبات برای بانک مسکن با توجه به حجم بالای تسهیلات پرداختی، مضاعف است.
اهمیت پرداخت به موقع تسهیلات سبب شده بانک مسکن همواره در تدارک ساده‌ترین و ایده‌آل‌ترین مسیرهای ممکن برای پرداخت اقساط توسط تسهیلات‌گیرندگان باشد و علاوه بر روش‌های حضوری، روش‌های متنوع غیرحضوری نیز قابل استفاده است. اما در میان همه این روش‌ها، یک روش ساده‌تر و ایده‌آل‌تر به نظر می‌رسد و آن استفاده از سرویس «حواله منظم» است.
با استفاده از این سرویس حتی نیازی به مراجعه هر ماهه به سرویس اینترنت‌بانک یا سامانه پرداخت اینترنتی اقساط وجود ندارد و تنها با یک مراجعه و یک نوبت ثبت درخواست حواله منظم، می‌توان برای تمام یا بخشی از مدت باقی‌مانده از بازپرداخت اقساط ماهانه طوری برنامه‌ریزی کرد که مبلغ قسط در روز مورد نظر از هر ماه با تعداد دفعات تکرار مشخص از حساب بانکی تسهیلات‌گیرنده کسر و به حساب تسهیلات واریز شود.
برای این منظور تسهیلات‌گیرنده می‌تواند با یک نوبت مراجعه به بانک مسکن، نام کاربری و رمز عبور سامانه همراه‌بانک یا اینترنت‌بانک خود را دریافت کند. در گام بعدی می‌تواند با وارد کردن این دو وارد سامانه مذکور شده و با انتخاب گزینه «سپرده» و سپس گزینه «حواله منظم»، روی گزینه «درخواست حواله منظم» کلیک کند. در صفحه باز شده پس از انتخاب حساب مربوطه بانک مسکن که باید اقساط ماهانه از آن کسر شود و نیز حساب مقصد که برای تسهیلات گیرندگان، حساب تسهیلاتی آنها خواهد بود، مبلغ حواله یعنی رقم قسط ماهانه را وارد کرده و تاریخ شروع تسهیلات را نیز انتخاب می‌کند تا به این ترتیب موعد پرداخت قسط مشخص شود.
در گام آخر نیز تعداد دفعات انتقال وجه در موعدهای مقرر توسط مشتری انتخاب می‌شود و در نهایت با وارد کردن کد امنیتی و کلیک روی گزینه «ادامه» به صفحه پایانی ثبت درخواست منتقل خواهد شد. در این صفحه در صورت صحت اطلاعات، روی گزینه تایید کلیک کرده و به این ترتیب تا زمانی که خود تعیین کرده است، به راحتی اقساط خود را بدون نیاز به مراجعه حضوری مجدد به صورت منظم در بازه‌های زمانی مشخص پرداخت می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: