کد خبر: ۷۰۵۶۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
براساس گزارش اعلام شده در خصوص عملکرد نه ماهه شرکت بیمه "ما"، این شرکت استراتژی خود را از افزایش سهم بازار به افزایش سودآوری همراه با ارائه هرچه بهتر خدمات و افزایش بهره وری تغییر داده است.
استراتژی بیمه اطلاعات عملکرد نه ماه ابتدایی سال جاری نشان از رشد تولید حق بیمه در شرکت دارد.  رشدتولید حق بیمه در 9 ماهه نخست سال  97 در مقایسه با سال های گذشته؛ از زمان تاسیس شرکت که همه دارای رشد منطقی بوده اند، رشد بی نظیری است. در این بازه زمانی، 463 میلیارد تومان حق بیمه تولید شده  است  که 66 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته و حدود 113 درصد از برنامه تولید  را محقق کرده است. همچنین بر اساس آمار ارائه شده،  با پرداخت حدود 187 میلیارد تومان خسارت به بیمه گذاران و زیان‌دیدگان، نسبت خسارت ، 3.5 واحد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
با هدف ترویج فرهنگ بیمه و افزایش ضریب نفوذ آن در میان آحاد مردم و در راستای توسعه بازار ، تسهیل دسترسی و ارتقای سطح کیفی و کمی ارائه خدمات به بیمه‌گذاران، زیان دیدگان و شبکه فروش ،  شعب جدیدی  در سراسر کشور افتتاح شد که نمونه اخیر آن ، افتتاح شعبه  شرق تهران است تا با فروش هوشمندانه . و ارائه خدمات بیمه ای در بالاترین کیفیت؛ همطراز با خدمات بانک ملت به عنوان سهامدار عمده، موفق به تامین نیازهای کلیه ذینفعان شود.
با توجه به  لزوم گسترش فروش بیمه های عمر و سرمایه گذاری به عنوان محصول استراتژیک شرکت که تاثیر بسیار مهمی بر اقتصاد کلان کشور، اقتصاد خانوار و افزایش ضریب امنیت خانواده دارد، بیمه "ما"  اقدام به گسترش شبکه فروش در قالب جذب نمایندگان بیمه های عمر و سرمایه گذاری کرده است . در همین راستا قریب به 1500 نماینده جذب شده که در تاریخ بیمه "ما" بی سابقه بوده و همین امر موجب فروش بیشتر  بیمه های زندگی و  رشد  24 درصدی پرتفوی بیمه های  عمر و سرمایه گذاری شده است.
یکی از ارکان توانمندی شرکت های بیمه ، ترکیب مناسب پورتفوی بیمه ای است ؛ بر همین اساس و در راستای اهداف تعیین شده و تمرکز بر رشته های مغفول صنعت بیمه ، شرکت بیمه "ما"  با محاسبه دقیق ریسک موفق به افزایش ۸۰ درصدی حق بیمه تولیدی بیمه های آتش سوزی شده و  توانسته پرتفوی بیمه بدنه اتومبیل را در نه ماه ابتدایی سال جاری ۹3 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دهد. همچنین  از ابتدای سال جاری تا کنون با ۸۸۰ درصد رشد حق بیمه در رشته باربری، کشتی و هواپیما مواجه بوده است.
بنابر اعلام نهاد ناظر بیمه کشور، بیمه "ما" برای هفتمین سال متوالی موفق به کسب  رتبه یک توانگری مالی شده است و در این حوزه  جزو برترین های صنعت بیمه کشور است.  سطح یک توانگری مالی یکی از شاخص های مهم ارزیابی شرکت های بیمه در ارائه خدمات مناسب به مشتریان است و کسب این رتبه نشان از مدیریت درست شرکت در بخش های مختلف دارد.
یکی دیگر از اهداف شرکت در سال جاری  ، حرکت در مسیر جذب بیمه گذاران برجسته و بزرگ بود که این امر در سال 97 محقق شد و  فصل جدیدی در فعالیت بیمه ای بیمه "ما"  رقم خورد. با توجه به عملکرد مناسب مجموعه در همه حوزه‌ها، شرکت بیمه "ما" موفق به کسب جایگاه مناسب در صنعت بیمه شده است و با ارایه خدمات مطلوب، نگاه بیمه‌گذاران بزرگ را به سوی خود جلب کرده است .حضور هواپیمای جمهوری اسلامی ایران، وزارت صنعت معدن و تجارت و ده ها سازمان بزرگ ملی به عنوان بیمه گذاران شرکت بیمه "ما" نشان از این حرکت رو به رشد و فعال دارد.
به منظور ترسیم مسیر  آینده  شرکت  و تحقق پیشتازی در صنعت، در سال 1397 مرکز آینده پژوهی در بیمه "ما"  طراحی و راه اندازی شده است مرکز آینده پژوهی با هدف شناخت و درک مسائل نوظهور در صنعت بیمه و نحوه برخورد با آنها، مطالعه  در خصوص رشد فناوری در آینده و بهره گیری از آن برای انجام تحقیقات کاربردی و پذیرش و درک اهمیت ایده‌ها برای خلق و شکل دهی آینده‌ای برتر و مطلوب طراحی شده است تا با دعوت از اساتید خبره و با تجربه در کنار نیروهای جوان، علمی و انعطاف پذیر سازمان ، ارائه دهنده طرح های نوین بوده  و در کارهای جدید پیشتاز باشد. این مرکز با بهره گیری از اتاق فکر و هسته  های پژوهشی طراحی  و در چهار محور پژوهش ، خلق ایده، ترویج و آموزش و شتاب دهی کسب و کار  فعالیت خود را انجام خواهد داد.برنامه‌ریزی برای شایسته گزینی درجذب نیروی انسانی متخصص و حرفه ای، توسعه و ارتقای پرسنل، طراحی و اجرای طبقه‌بندی مشاغل به منظور پیاده سازی نظام شایسته سالاری و عدالت سازمانی، طراحی و اجرای سازو کارهای ارتقای انگیزه ووفاداری منابع انسانی، ارتقای توانمندی و سطح دانش فنی و تخصصی کارکنان با پیاده سازی نظام مدیریت دانش، ایجاد امنیت شغلی و  شفافیت در مسیر ارتقای شغلی کارکنان و دستیابی به مزیت رقابتی از طریق کارآمدتر کردن کارکنان ستاد و شعب از مهم‌ترین استراتژی های سازمان در خصوص منابع انسانی است.تدوین سند آموزشی با هدف  توسعه و توانمندسازی کارکنان در حوزه های تخصصی و فنی ، تدوین برنامه عملیاتی سند راهبردی منابع انسانی و  برگزاری دوره های آموزشی تخصصی در حوزه های عمومی و مدیریتی، تدوین دستورالعمل درجه بندی شعب و  نمایندگان به منظور تعیین حداکثر حدود اختیارات قابل ارائه و اعطای تسهیلات انگیزشی  به آنها در قالب مولفه‌هایی مانند عملکرد فروش و بازاریابی، عملکرد مالی، عملکرد کنترل ریسک‌ و عملکرد توسعه کسب و کار انجام شده و نتایج آن در سیستم مدیریت کیفیت شرکت نشان از فعالیت های انجام شده در این خصوص است.
 
 

نام:
ایمیل:
* نظر: