کد خبر: ۷۰۸۳۹
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
افزایش سرمایه و کاهش 50 تا 60 درصدی زیان تا پایان سال، تهاتر بیش از 85 هزار میلیارد ریال مطالبات از دولت با بدهی به بانک مرکزی و فروش املاک مازاد بانک صادرات ایران در گزارش یکی از نشریات بازار سرمایه به عنوان مهم‌ترین ظرفیت‌های این بانک برای تقویت جایگاه آتی خود در بازار بورس اوراق بهادار تهران، مورد توجه قرار گرفته است.
رونمایی از برگ‌های برنده بانک صادرات در گزارش تفسیری 9 ماههبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در قالب گزارش تفسیری خود به بیان نکته‌های مهمی پرداخته که این نکات، هم پتانسیل‌های درونی این بانک را بیشتر برای بازار و سهامداران مشخص می‌کند و هم سبب تعیین استراتژی جامعی در بین سهامداران بانک صادرات می‌شود. در بند الف این گزارش آمده است:
بنا براین گزارش، بانک صادرات ایران بر اجرایی شدن افزایش سرمایه تا پایان سال تاکید کرده است. افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها هم سبب مستهلک شدن زیان انباشته بانک و هم به واسطه تقویت سرمایه پایه امکان افزایش تسهیلات دهی و رشد درآمد های بانک را فراهم می‌کند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
کاهش 34 درصدی زیان بانک طی سال جاری  و انتظار برای تداوم این روند، از دیگر مواردی است که در بند ب این گزارش مورد اشاره قرار گرفته است.
 در بخشی دیگر، بانک صادرات ایران وعده کاهش 50 تا 60 درصدی زیان به نسبت سال 96 را داده که در عملکرد 9 ماهه این کاهش به میزان 34 درصد رقم خورده است. زیان سال گذشته بیش ازسه هزار و 500 میلیارد تومان بوده که در صورت محقق شدن کاهش 50 تا 60 درصدی آن در پایان امسال، به هزار و 750 تا هزار و 790 میلیارد تومان کاهش خواهد یافت که حتی می‌توان به سودآور شدن بانک در سال آینده خوش‌بین بود.
تهاتر بیش از 85 هزار میلیارد ریال از مطالبات دولتی بانک  با بدهی به بانک مرکزی، از دیگر مواردی است که در این گزارش مورد توجه قرار گرفته است.
بنا براین گزارش، بانک صادرات ایران حجم بالایی از دولت طلب دارد. در گزارش تفسیری ارائه شده از تهاتر سقف 8500 میلیارد تومانی این مطالبات خبر داده شده که اجرایی شدن این مهم، هم می‌تواند هزینه‌های مالی بانک را به طرز قابل توجهی کاهش دهد و هم سبب کاهش شدید زیاندهی و افزایش توان تسهیلات‌دهی بانک شود. این بند بسیار مهم است که بانک صادرات در قالب گزارش تفسیری افشا نموده است.
علاوه براین، فروش املاک مازاد و تقویت منابع در جهت هدایت دوباره منابع بانک به سمت تولید از دیگر ظرفیت‌های مثبت بانک صادرات ایران در گزارش بورس 24 است.
این گزارش می‌افزاید: در نهایت بانک صادرات ایران خبر از فروش 165 ملک به ارزش نزدیک 120 میلیارد تومان را داده که این برنامه همچنان ادامه دارد. فروش اموال مازاد در بانک صادرات ایران علاوه بر شناسایی سود و زیان، سبب تزریق نقدینگی بدون هزینه و استفاده از این نقدینگی در تسهیلات‌دهی و افزایش حاشیه سود بانک خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: