کد خبر: ۷۱۹۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
جهش عجیب ۳۲۰ هزار تومانی قیمت سکه در یک روز
قیمت سکه صبح امروز (یکشنبه) با جهشی فوق العاده نسبت به روز گذشته به رقم ۵ میلیون تومان رسید تا هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در یک روز بیش از ۳۲۰ هزار تومان گران شود .
سکه ترمز برید!
 قیمت سکه صبح امروز (یکشنبه) با جهشی فوق العاده نسبت به روز گذشته به رقم ۵ میلیون تومان رسید تا هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در یک روز بیش از ۳۲۰ هزار تومان گران شود .
 افزایش قیمت ارز در بازار داخلی مهمترین دلیل رشد قیمت سکه اعلام شده  تا امروز در بازار آزاد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۵ میلیون تومان و طرح قدیم ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به فروش برسد.
در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و  ۷۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک ‌میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود.
هر گرم طلای ۱۸عیار هم  ۴۵۲ هزار و ۴۶۶ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۳۲۸ دلار معامله می‌شود.
 در همین رابطه رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: از صبح امروز بازار دچار التهاب بود و قیمت ها بسیار هیجانی افزایش یافت.  
محمد کشتی آرای با بیان این مطلب افزود: با توجه به تعطیلی بازارهای مالی دنیا، قیمت جهانی طلا نسبت به روز گذشته بدون تغییر بود اما نوسانات نرخ ارز سبب شد تا قیمت سکه به حدود ۵ میلیون تومان افزایش یابد.
امروزصرافی‌ بانک ها قیمت دلار را  ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت دلار نسبت به روز گذشته ۱۱۵۰ تومان افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: عصر امروز بعد از شوک غافلگیر کننده صبح در بازار ارز سکه ، التهاب بازار فروکش کرده و تقاضا برای خرید کاهش یافت که این موارد سبب شد تا قیمت سکه عصر امروز به نسبت صبح  کمی عقب نشینی کند.
وی ادامه داد: بعد از ظهر امروز (ساعت 15) سکه تمام بهار آزادی به زیر ۴میلیون و ۹۰۰هزار تومان رسیده و با قیمت ۴ میلیون و ۸۷۰ تومان عرضه می شود.
این فعال بازار طلا و جواهر گفت: نیم سکه اکنون به قیمت ۲میلیون و ۷۱۰هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۷۴۰هزار تومان و سکه های گرمی نیز ۸۵۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود.
وی بیان کرد: امروز هر مثقال طلا به عنوان مبنای معاملات بازار طلا تا یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان افزایش یافت و با عقب نشینی قیمت‌ها، اکنون هر مثقال طلا یک میلیون و ۹۲۰هزار تومان معامله می‌شود.
کشتی آرای افزود:‌حباب سکه امروز بسیار افزایش یافت اما اکنون به حدود ۵۰۰هزار تومان کاهش یافته است.
وی تصریح کرد:‌هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۴۵ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته به ۴۴۳هزار و ۷۰۰ تومان رسیده است.
وی درباره قیمت سکه و طلا تا پایان روز پیش بینی کرد:‌به نظر نمی رسد تا پایان روز شاهد نوسانات هیجانی و التهابی همانند صبح امروز باشیم و برای فردا باید منتظر بازشدن بازارهای مالی بین المللی در روز دوشنبه و قیمت جهانی طلا باشیم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار