کد خبر: ۷۲۴۵۸
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
پیگیری های تیم مدیریتی فعلی بانک سرمایه کار دست هدایتی داد و پای او را با وجود همه سیاهه هایی که در حمایت از او امضا کرده بودند، به دادگاه باز کرد.
ماجرای حسین هدایتی و بانک سرمایهبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از پول‌نیوز - اين روزها ماجراي بدهكاران بانكي دوباره سر زبان ها افتاده است. اظهارات حسین هدایتی، یکی از این بدهکاران بزرگ دوباره حاشیه ساز شده اما واقعیت این است که مديران بانك سرمايه كوتاه نيامده‌اند و پیگیری های خود را برای تحقق اهداف مشترک خود با مردم ادامه داده اند.
این روزها وصول مطالبات تبدیل به یکی از اولیت های اصلی مدیران بانک سرمایه شده است تا جایی که آمارها هم این تمرکز مدیریتی را تایید می کنند. رفتار بدهکاران کلان و بداخلاقی هایی که گاها از سوی آن ها دامن بانک را گرفته روی کیفیت کارشان تاثیری نذاشته است.  
بررسی ها نشان می دهد که علاوه بر مدیران کنونی بانک قوه قضاییه هم وارد ماجرا شده تا در یک همکاری دو سویه، مطالبات تا سر حد توان پیگیری شده و رسیدگی به پرونده بدهکاران  سرعت یابد.  
حسین هدایتی که او را عابر بانک فوتبال  ایران لقب داده بودند، سال های سال با جوسازی برخی رسانه ها از محاکمه علنی مصون ماند و تن به شفاف سازی نداد. البته حسین هدایتی یک نفرنبود و مدیران پیشین بانک سرمایه هم در رسیدگی به حساب های او کوتاهی کرده بودند اما در همیشه به روی یک پاشنه نمی چرخد. پیگیری های تیم مدیریتی فعلی بانک سرمایه کار دست هدایتی داد و پای او را با وجود همه سیاهه هایی که در حمایت از او امضا کرده بودند، به دادگاه باز کرد.  حالا او یکی از متهمان اصلی در شکل گیری معوقات بانک، در پیشگاه قانون ایستاده است.
اما چرا مدیران فعلی چندان تمایلی به صحبت کردن با رسانه های معتبر در این باره ندارند؟ بررسی ها نشان می دهد مدیران فعلی ترجیح می دهند تمام تمرکز خود را صرف احقاق حقوق بانک در فضایی آرام و به دور از هیاهو کنند.  
گفتنی است در حال حاضر صورت های مالی بانک سرمایه به شکل شفافی در شش و 9 ماه ابتدای سال جاری در دسترس عموم مردم و کارشناسان قرار گرفته است و هرچند عملکرد مدیران اسبق بانک و تعامل نامبارک بدهکاران کلان به ترسیم وضعیت نامناسب در این صورت ها انجامیده است، اما نباید از یاد برد که آگاهی از این وضعیت به عنوان اولین قدم در راه بهبود وضعیت بانک نیز، به همت مدیران ارشد کنونی بانک سرمایه میسر شده است و ایشان شفافیت را به عنوان پایه ای برای هر حرکت و بنای اصلاح گرایانه بعدی و علی رغم تبعات مخاطره آمیزش برای بانک، بر هر امر دیگری ترجیح داده اند.
همچنین تغییر سیاست گذاری بانک موجب شده که نماد بانک سرمایه پس از مدت ها در فرابورس بازگشایی شود.
فرج اله قدمی عضو هیات مدیره بانک سرمایه هم در این باره گفته است: در سال جاری مجامع سال‌های 94، 95 و 96 را برگزار کردیم و صورت‌های مالی بانک را به تصویب سهامداران رساندیم و با یاری و مساعدت نهادهای نظارتی و قضایی حجم کثیری از مطالبات معوق بانک در شرف تعیین تکلیف است.

نام:
ایمیل:
* نظر: