کد خبر: ۱۸۲۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۸
در نشست ويژه «کمیته فرادستگاهی رسیدگی به مطالبات غیرجاری بانک‌ها» عنوان شد
مدیرعامل بانک صادرات ايران گفت: اگر کمک قوه قضاییه و ضابطان نبود، امروز نمی‌توانستیم این اندازه از مطالباتی را که در اختیار بدهکاران کلان بانکی قرار داشته وصول کنیم.

قدرداني مديرعامل بانک صادرات ايران از حمايت قوه‌قضاييه در وصول مطالبات کلان بانک‌ها

مدیرعامل بانک صادرات ايران گفت: اگر کمک قوه قضاییه و ضابطان نبود، امروز نمی‌توانستیم این اندازه از مطالباتی را که در اختیار بدهکاران کلان بانکی قرار داشته وصول کنیم.
 
به گزارش روابط‌عمومي بانک صادرات ايران، حجت‌اله صيدي در نشست ويژه «کمیته فرادستگاهی رسیدگی به مطالبات غیرجاری بانک‌ها» که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه‌قضاییه، مسئولان عالی قضایی، مديران بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مدیران عامل بانک‌ها تشکیل شد، با بیان اینکه چگونگی صدور حکم و از آن مهمتر اجرای حکم قضایی برای بدهکاران کلان بانکی از اهمیت بسزایی برخوردار است، گفت: اگر کمک قوه‌قضاییه و ضابطان نبود، امروز نمی‌توانستیم این اندازه از مطالباتی را که در اختیار بدهکاران کلان بانکی قرار داشته وصول کنیم.
در اين نشست که با هدف رسيدگي و حمايت از وصول مطالبات بانک‌ها و حمايت از توليد برگزار شد، با تاکيد رئيس قوه‌قضاييه بر حمايت بانک‌ها از توليد همراه بود.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای به «کمیته فرادستگاهی رسیدگی به مطالبات بانک‌ها» برای ارائه راهکار‌های افزایش اختیارات و کارآمدی این کمیته، مهلت دو هفته‌ای داد و بر حمایت از تولید به عنوان وظیفه اصلی بانک‌ها تاکید کرد.
 
«کمیته فرادستگاهی رسیدگی به مطالبات بانک‌ها» از سال ۹۳ تاکنون تشکیل شده و  ۱۶۳ جلسه برگزار کرده است که طی این جلسات به ۱۲ پرونده رسیدگی شده است.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار