کد خبر: ۱۹۰۹۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱
واشنگتن تهدید کرده در صورتی که روسیه به اوکراین حمله کند، دسترسی این کشور به سوئیفت را قطع می‌کند. علی رغم این تهدید، ارزش روبل در برابر دلار تقویت شد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، علیرغم تهدید آمریکا نسبت به قطع دسترسی روسیه به سوئیفت، اما روبل این کشور نه تنها در برابر دلار پایین نیامد، بلکه در برابر یورو افزایش ارزش داشت.

آمریکا تهدید کرده در صورتی که روسیه اقدام به عملیات نظامی علیه اوکراین کند، بسته‌ای از تحریم‌های اقتصادی را علیه نظام مالی این کشور اعمال خواهد کرد که از جمله انها قطع دسترسی روسیه به سوئیفت خواهد بود.

علیرغم این تهدید که انتظار می‌رفت باعث افت ارزش روبل در بازار جهانی ارز شود، اما برابری روبل به 73.98 روبل در برابر دلار تقویت شد و ارزش یورو هم در برابر روبل به 83.53 روبل کاهش یافت.

بورس روسیه هم نسبت به این تهدید آمریکا تقریبا بی‌توجه بود و نه تنها افت شاخص نداشت، بلکه حدود یک درصد هم رشد کرد.

گفته می‌شود؛ آمریکا در حال آماده کردن یکسری اقدامات تنبیهی در صورت حمله این کشور به اوکراین است.

به گزارش بلومبرگ به نقل از منابع آگاه؛ این تحریم‌ها قرار است، بانک‌های روسی را هدف قرار داده و در عین حال قابلیت تبدیل روبل به دیگر ارزهای خارجی را هم تحت‌الشعاع قرار دهند.

گفته می‌شود؛ آمریکایی‌ها می‌خواهند صندوق ثروت روسیه را هم تحریم کرده و با این اقدام خرید اوراق قرضه دولتی روسیه توسط سرمایه‌گذاران خارجی را متوقف کند.

در عین حال طرف آمریکایی می‌خواهد دسترسی نظام بانکی روسیه به سوئیفت را نیز قطع کند.

انتهای پیام/ب

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار