کد خبر: ۱۹۵۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از لغو شدن مصوبه انجمن شرکتهای هواپیمایی در خصوص تعیین کف نرخی بلیت هواپیما خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، میراکبر رضوی، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری،  از ملغی شدن مصوبه انجمن شرکتهای هواپیمایی در خصوص تعیین کف نرخی بلیت هواپیما خبر داد.

وی با اعلام این مطلب افزود: در روزهای اخیر انجمن شرکتهای هواپیمایی با ابلاغ صورتجلسه ای به شرکتهای هواپیمایی با تعیین کف نرخی، حداقل قیمت فروش بلیت در پروازهای داخلی را ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرده بود. با توجه به مغایرت صورتجلسه فوق با آخرین مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری مبنی بر حذف کف نرخی از قیمت بلیت هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری موضوع فوق را پیگیری و بر‌این اساس،  انجمن شرکتهای هواپیمایی با ارسال نامه خطاب به مدیران عامل شرکتهای هواپیمایی مصوبه فوق را ملغی کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: همه شرکتهای هواپیمایی موظف هستند ضمن حذف کف نرخی از قیمت بلیت و اعلام مراتب به تمامی کانالهای فروش و‌توزیع خود، بلیت پروازهای داخلی را حداکثر تا سقف نرخی تعیین شده به تفکیک مسیرهای پروازی که در تارنمای انجمن شرکتهای هواپیمایی جهت اطلاع عموم منتشر شده است بفروش برسانند. 

وی افزود: هیچ کدام از شرکتهای هواپیمایی مجاز به تعیین کف نرخی و یا فروش با قیمت بالاتر از نرخ اعلام شده نیستند و در صورت مشاهده تخطی از مراتب فوق، با متخلفین بر اساس قوانین و‌مقررات موضوعه برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار