کد خبر: ۵۵۰۰۲
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
تهدید کیسه های پلاستیکی برای آب های دنیا
تجارت آنلاین: کاهش قوانین استخراج نفت در آمریکا، سختگیری چین در ذخایر پولی، تهدید کیسه های پلاستیکی برای آب های جهان و چالش داعش در افغانستان از جمله مهمترین تیترهای صفحه نخست روزنامه های روز سه شنبه دنیا هستند.
*تهدید کیسه های پلاستیکی برای آب های جهان – گاردین
مصرف بیش از حد کیسه های پلاستیکی باعث صدمه و آلودگی اقیانوس ها و محل زیست جانداران دریایی شده است. در ده سال آینده این امر باعث تغییر در چرخه غذایی خواهد شد. سازمان ملل برای اولین بار به توافقنامه ای برای محافظت از دریاها و اقیانوس ها رای مثبت داد تا از مرگ گسترده جانداران دریایی به دلیل آلودگی در آب ها و صید بی رویه جلوگیری شود.درعین حال این قوانین تا سال 2020 حاضر خواهد شد.این رای توسط 140 کشور تصویب شد.  
مرور تیترهای مهم صفحه اول روزنامه های جهان

*کاهش قوانین استخراج نفت در آمریکا – وال استریت ژورنال
دولت دونالد ترامپ قوانین امنیتی مربوط به استخراج و حفره چاه های نفتی را تغییر خواهد داد و قوانین تازه نسبت به قوانین سال 2010 ساده تر خواهد شد که هزینه های صنعت نفت را نیز کاهش خواهد داد. به دنبال نشت نفت به خلیج مکزیک دولت اوباما اقدام به اعمال قوانینی سختگیرانه برای استخراج نفت و گاز شد.
مرور تیترهای مهم صفحه اول روزنامه های جهان 

*سختگیری چین در ذخایر پولی – چاینا دیلی
کارشناسان پیش بینی می کنند که سختگیری از استفاده از ذخایر پولی در چین بیشتر خواهد شد. این امر میتواند باعث تقویت اقتصاد شود. چین با هدف افزایش سرعت رشد اقتصادی اقدام به سختگیری و کنترل ذخایر پولی اش کند.
مرور تیترهای مهم صفحه اول روزنامه های جهان

*چالش داعش در افغانستان – نیویورک تایمز
گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان فعال است و باعث اعمال فشار بر نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان شده تا حملات هوایی خود را بر گروه داعش افزایش دهند. گروه داعش حملات مرگباری را در افغانستان برعهده گرفته و باعث آوارگی هزاران نفر گشته و حتی باعث شده برخی از نیروهای طالبان برای محافظت از خود به دولت روی بیاورند.
مرور تیترهای مهم صفحه اول روزنامه های جهان

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار