کد خبر: ۵۹۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
سامانه بارشی جدید از جمعه وارد می‌شود
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه سامانه بارشی فعال در کشور اواخر وقت فردا(۳۰ فروردین) خارج می‌شود، از ورود سامانه بارشی جدید در پایان روز جمعه (۳۱ فروردین ماه) خبر داد.
هشدار در رابطه با وقوع سیلاب
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه سامانه بارشی فعال در کشور اواخر وقت فردا(۳۰ فروردین) خارج می‌شود، از ورود سامانه بارشی جدید در پایان روز جمعه (۳۱ فروردین ماه) خبر داد.

احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که طی امروز (۲۹ فروردین) فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی، بخش‌هایی از مرکز، ارتفاعات البرز مرکزی و دامنه‌های زاگرس در غرب و شمال غرب کشور سبب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت شود.

وی تاکید کرد: شدت بارش‌ها در مناطقی از خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی ، سیستان وبلوچستان، کرمان، و جنوب یزد خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش امروز در مناطق سردسیر و کوهستانی خراسان شمالی و خراسان رضوی به صورت برف و باران پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: فردا (۳۰ فروردین) فعالیت این سامانه در شرق و جنوب شرق کشور همچنان ادامه دارد و باعث رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد دراین مناطق خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از امروز تا روز جمعه (۳۱ فروردین ماه) در نیمه شمالی کشور شاهد افزایش دما بین ۷ تا ۱۲ درجه خواهیم بود، گفت:‌طی امروز و فردا خلیج فارس و تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید مواج پیش‌بینی می‌شود.

جمعه تهران بارانی می‌شود

 وظیفه در پایان در مورد شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: فردا آسمان تهران صاف همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای پایتخت دراین روز ۱۸ و ۷ درجه سانتیگراد است. همچنین تهران در روز جمعه ( ۳۱ فروردین) نیمه ابری و دربعد ازظهر ابری با احتمال بارش و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۲ و ۹ درجه سانیتگراد خواهد بود.


هشدار در رابطه با وقوع سیلاب
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: شرایط آب و هوایی که طی چند روز اخیر در سراسر کشور حاکم شده، احتمال وقوع سیلاب در برخی از استان‌ها را شدت بخشیده است.

محمد اصغری گفت: امروز چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه شاهد بارش رگبار باران و رعد و برق در استان‌های سیستان و بلوچستان و یزد خواهیم بود. 

وی افزود: در این شرایط، توصیه می‌شود که شهروندان در تردد‌های خود در سطح شهر دقت لازم را داشته و از حضور در مناطق پر خطر خودداری کنند. 

کارشناس سازمان هواشناسی از بارش برف در ۲ استان کشور خبرداد و خاطرنشان کرد: امروز شاهد بارش برف در ارتفاعات استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی خواهیم بود و در این شرایط به باغ دار‌ها توصیه می‌شود به نکات ایمنی به منظور حفاظت از درختان خود توجه داشته باشند. 

اصغری در خصوص وضعیت جاده‌ها در استان‌های یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خراسان شمالی اظهارکرد: بارش برف و باران در این ۴ استان سبب دشواری تردد خودرو‌ها شده و توصیه می‌شود افرادی که می‌خواهند در این مناطق تردد داشته باشند به نکات ایمنی و همراه داشتن تجهیزات لازم دقت کنند. 

وی در خصوص وضعیت هوای شهر تهران تصریح کرد: هوای شهر تهران امروز در گرمترین حالت به ۱۳ درجه سانتی گراد می‌رسد و کمینه دمای امروز نیز ۶ درجه سانتی گراد خواهد بود.


نام:
ایمیل:
* نظر: