کد خبر: ۶۷۴۹۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
احتمال کاهش رشد اقتصادی جهان
پس از شدیدترین افت یک روزه سهام وال‌استریت و از بین رفتن تمام سود شاخص‌ها از ابتدای سال تا کنون، با فرار میلیاردها دلار سرمایه از بازارها، سهام آسیایی سقوط کرد.
وحشت سهام داران از افت شدید بازارهای بورس
پس از شدیدترین افت یک روزه سهام وال‌استریت و از بین رفتن تمام سود شاخص‌ها از ابتدای سال تا کنون، با فرار میلیاردها دلار سرمایه از بازارها، سهام آسیایی سقوط کرد.
به گزارش رویترز، روز پنج‌شنبه، پس از این که سقوط سنگین سهام تکنولوژی باعث شدیدترین افت یک روزه سهام وال‌استریت شد و تمام سود شاخص‌ها از ابتدای سال تا کنون را از بین برد، با فرار میلیاردها دلار سرمایه از بازارها، سهام آسیایی سقوط کرد. سرمایه‌گذاران سهام بیشتر و بیشتر راجع به نحوه قیمت‌گذاری سهام نگران می‌شوند و این در کنار احتمال رشد نکردن درآمدهای شرکت‌های بزرگ، نرخ‌های بهره بالا و تداوم جنگ تجاری آمریکا-چین که رشد اقتصادی جهان را تهدید می‌کند، فشار زیادی به بازار وارد کرده است.
گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، امروز تقریبا ۲ درصد سقوط کرد و افت امسال خود را به بیش از ۱۸.۵ درصد رساند.
نیکی ژاپن با سقوط سنگین ۳.۳ درصدی به پایین‌ترین سطح ۶ ماهه خود رسید.
سهام استرالیایی به پایین‌ترین میزان بیش از یک ساله خود رسید.
شاخص گسترده تاپیکس توکیو ۳ درصد سقوط کرد و بیش از ۱۵۵ میلیارد دلار از ارزش بازار را دود کرد.
درحالی‌که اقدامات حمایتی دولت نتوانست نگرانی‌های سرمایه‌گذاران در مورد محدودیت‌های سنگین سرمایه‌گذاری و جنگ تجاری با آمریکا را کاهش دهد، سهام چین هم در منطقه قرمز قرار گرفتند و شاخص سهام شرکت‌های برتر چین، کامپوزیت اس‌اس‌ای، ۲.۵ درصد سقوط کرد.
شاخص هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۲.۲ درصد به عمق فرو رفت.
در معاملات دیشب وال استریت شاخص کامپوزیت نزدک، با سقوط سنگین ۴.۴ درصدی از رکورد ۲۹ آگوست خود ۱۲.۴ درصد پایین آمد. این بزرگترین افت یک روزه این شاخص از ۱۸ آگوست ۲۰۱۱ تا کنون است.
شاخص نزدک با سقوط خود ۵۲۴ میلیارد دلار را یک شبه به بخار تبدیل کرد.
شاخص داوجونز ۲.۴۱ درصد و اس‌اندپی ۵۰۰ هم ۳.۰۹ درصد سقوط کردند.
در بازارهای ارز، یورو ۰.۷ درصد در برابر دلار افت کرد و به نرخ برابری ۱.۱۳۹۷ رسید.
شاخص دلار نزدیک به بالاترین حد ۹ هفته‌ای ۹۶.۲۶۷ واحد باقی ماند.
در برابر ین ژاپن دلار تا نرخ برابری ۱۱۲.۰۸ واحد افت کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار