کد خبر: ۶۸۴۱۰
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
ارزش سهام عدالت در بورس افزایش یافت
تجارت آنلاین: برای ارزش سهام عدالت مشمولان این روزها عددهای مختلفی ذکر می شود. از بیش از 12 میلیون تومان جهانگیری تا 8 میلیون تومانی که برخی از کارشناسان اقتصاد عنوان کرده اند. اما به راستی اگر خرید و فروش سهام عدالت آزاد شود این سهام را چقدر می توانید بفروشید؟
سهام عدالت را چقدر می توانید بفروشید؟!
برای ارزش سهام عدالت مشمولان این روزها عددهای مختلفی ذکر می شود. از بیش از 12 میلیون تومان جهانگیری تا 8 میلیون تومانی که برخی از کارشناسان اقتصاد عنوان کرده اند. اما به راستی اگر خرید و فروش سهام عدالت آزاد شود این سهام را چقدر می توانید بفروشید؟
شاید بهترین منبع برای پاسخ به این سوال معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان خصوصی سازی باشد که امروز از افزایش سهام عدالت خبرداد وگفت: سهام عدالت برای خانواده هایی که یک میلیون تومان دریافت می کردند به چهار میلیون تومان و برای افرادی که 532 هزار تومان دریافت می کردند به دومیلیون تومان افزایش یافته است.
بر گزارش تجارت آنلاین میرعلی‌اشرف عبداله پور حسینی در برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو به سهام عدالت اشاره کرد و گفت: عموم مشمولین سهام عدالت که مشمول تخفیف نباشند و پول دستی نیز گرفته باشند، 532 هزار تومان سهام با قیمت های ده سال قبل، منظور شده است و الان صاحب سهم هستند. تعدادی از عزیزانی که در کمیته امداد و سازمان بهزیستی حضور دارند، مستمری بگیر و مددجوی آنها محسوب می شوند و به جای 532 هزار تومان، یک میلیون تومان سهم دارند.
وی افزود: عده قلیلی نیز هستند که به صورت دستی پول داده اند ومبلغ 532 هزار تومان سهام عدالت شان را به یک میلیون تومان تبدیل کردند و بنابراین در سبد سهام عدالت هم یک میلیون تومانی داریم و هم 532 هزار تومانی که تعداد افراد دسته نخست، خیلی زیاد نیست.
معاون وزیر اقتصاد در ادامه درباره تغییر قیمت سهام ها گفت: کسانی که سهام شان یک میلیون تومان ارزش داشت، امروز با توجه به وضعیت قیمت ها و اقتصاد، سهام شان به حدود چهار میلیون و 200 هزار تومان می ارزد که البته این قیمت بستگی به شاخص بورس دارد.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی با ذکر مثالی ادامه داد: اگر یک خانواده که دارای 5 عضو هستند، هر کدام سهام دار یک میلیون تومان باشند امروز سهام شان 21 میلیون تومان می ارزد و این ارزش سهام عدالت یک خانواده پنج نفره است که بعضی روزها با توجه به وضعیت بازار بورس، افزایش نیز پیدا می کند. این خانوار اگر سهام 532 هزار تومانی داشتند، الان سهام کل خانواده بین 11 تا 12میلیون تومان ارزش دارد.
در ادامه شهباز حسن پور درباره سهام عدالت بیان کرد: افرادی که مشمول سهام عدالت می شوند بر نیمی از آن اختیار دارند. امروز با توجه به کاهش ارزش پول ملی، معتقد هستم، شرکت هایی که سهام عدالت در آن ها برقرار است و مردم بر اساس سود آن شرکت ها، سهام دریافت می کنند، باید وضعیت خودشان را شفاف بیان کنند که آیا در چارچوب قوانین و مقررات عمل شده است یا خیر.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: اگر عملکرد ما در حوزه سهام عدالت مناسب باشد و مورد پسند مردم قرار بگیرد، مردم اعتماد می کنند و بقیه پس اندازهایشان را در اختیار ما می گذارند و وضعیت نقدینگی را می توان کنترل کرد.

*مشمولان سهام عدالت امسال چقدر سود می‌گیرند؟
۳۹هزار و ۴۴۰میلیارد ریال سود مصوب مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت امسال میان مشمولان تقسیم می‌شود.
بر اساس قانون پس از پایان دوره 10ساله تسویه اقساط سهام عدالت مشمولان از محل سود سالیانه این سهام، از سال گذشته این امکان فراهم شده است تا سود سهام عدالت به‌صورت نقدی به حساب مشمولان واریز شود.
بر این اساس نگاهی به سود تقسیمی شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت نشان می‌دهد این شرکت‌ها در مجامع امسال خود 47 هزار و 293 میلیارد ریال سود برای مشمولان تصویب کرده‌اند که از این رقم 654 میلیارد ریال به افزایش سرمایه شرکت‌ها اختصاص داده شده و 6 هزار و 698 میلیارد ریال هم توسط شرکت‌ها برای تقسیم میان مشمولان پرداخت شده است. همچنین از این رقم 500 میلیارد ریال مربوط به اسناد دریافت‌شده می‌باشد و مانده مطالبات دولت از شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت 39 هزار و 440 میلیارد ریال است.
بر اساس آمار ارائه‌شده باید اشاره کرد از دی‌ماه امسال 39 هزار و 440 میلیارد ریال سود مصوب مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت میان مشمولان (به‌تناسب ارزش اصل سهام آنها) تقسیم خواهد شد که اگر همه مشمولان عدد برابر بگیرند به هر نفر 100 هزار تومان می‌رسد و احتمالاً مشمولان کمیته امداد و بهزیستی هم دو برابر این رقم یعنی 200 هزار تومان بگیرند.
زمان پرداخت این سود هم دیماه امسال تعیین شده است و سود سهام افراد از طریق سامانه سهام عدالت و شماره ثبت شده شبا به حساب مشمولان واریز می شود تا ایرانی ها هم طعم خوش سهام دار بودن و سود آن را تجربه کنند.
در این میان تنها یک مشکل وجود دارد و آن جاماندگان از مرحله اول ثبت نام سهام عدالت هستند که نتوانسته اند جزو مشمولان این طرح قرار بگیرند و منتظرند ببینند بالاخره ثبت نام دوباره سهام عدالت چه وقت انجام می شود؟
بر اساس اعلام پوری حسینی فعلا دولت برنامه ای برای ثبت نام افراد جدید ندارد. هر چند وعده ها از احتمال ثبت نام دوباره مشمولان جدید سهام عدالت بعد از تعیین تکلیف سود سهام مشمولان دارای سهام عدالت حکایت دارد و تنها باید منتظر باشیم تا در آینده ای نزدیک با خبر ازادسازی خرید و فروش سهام عدالت خبر ثبت نام از جاماندگان مستحق این طرح هم اعلام شود!
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۸۶
انتشار یافته: ۹
عباسقلی ملک نهاوندی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
8
44
میخواهم سهام رو بفروشم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
10
56
میخواهم سهامم رابفروشم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
5
34
خداپدر اقای احمدینژاد وباعث وبانی رو بیامرزه. دست شون دردنکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
9
66
من میخوام سهام عدالت بفروشم به پولش نیاز دارم چجوری بفروشم بلد نیستم ممنون راهنمایم کنید
محمودقبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
17
65
چگونه سهام عدالتم را بفروشم
رضانوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
5
27
سلام منم میخوام سهام عدالت بفروشم خواهش میکنم راهنمایی کنید
پاسخ ها
حسین سبحانی
| Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۸
چگونه سهام عدالتم را بفروشم
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۹
2
21
منم می خوام بفروشم خیلی بدهکارم و به پول نیازمندم
احمدرضا دالوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۹
1
16
میخواهم سهام خود را بفروشم بلد نیستم بفروشم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار