کد خبر: ۷۱۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
بانک کشاورزی سال گذشته با پرداخت بالغ بر 5600 فقره تسهیلات اشتغالزا باهدف امرار معاش و ایجاد کسب و کار جدید به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ، 2000 خانوار تحت پوشش را به خود کفایی رساند و از پوشش این کمیته بی نیاز کرد.
خودکفایی خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) از تسهیلات بانک کشاورزیبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، مهندس سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) روز یکشنبه 28 بهمن در نشست با روح اله خدارحمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان این مطلب اظهار داشت: عملکرد بانک کشاورزی در پرداخت تسهیلات خوداشتغالی تبصره 16 و تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به مددجویان این کمیته بسیار درخشان بوده و پیش بینی می شود با تدابیر پیشرفته و ارزنده این بانک، کل مبلغ اعتبار ابلاغی تبصره 16 تا پایان سال جذب شود. همچنین  اقدام نوین این بانک در ساماندهی و مکانیزه کردن اعتبار مخصوص به کمیته امداد با استفاده از زیرساخت های بانکداری الکترونیک بسیار پسندیده  است.
وی افزود: ان شاالله با همکاری بانک کشاوری به  زودی نمایشگاهی از طرح های خوداشتغالی که با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی اجرا و به خودکفایی خانوارهای تحت پوشش کمیته منجر شده است، در محل بانک کشاورزی برپا خواهد شد تا همگان بدانند این تسهیلات خرد چقدر در خودکفایی موثر است.
بر اساس این گزارش، مدیرعامل بانک کشاورزی نیز در این نشست پرداخت تسهیلات اشتغالزا به نهادهای حمایتی از جمله مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) را تکلیف ملی و دینی دانست و اعلام کرد به همکاری با این نهاد مبارک افتخار می کنیم و می کوشیم به وظایف خود به نحو احسن عمل کنیم.
وی افزود: یکی از برنامه های قابل تحسین کشور برای کمک به فقرزدایی، همکاری کمیته امداد و نظام بانکی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزای تبصره 16 است و در سال جاری، تخصیص اعتبار از محل طرح اشتغال پایدار روستایی، اقدام بسیار ارزشمند دیگری است که باهدف کمک به اقشار ضعیف جامعه و ایجاد امید صورت گرفته است.
خدارحمی همچنین تاکید کرد: جذب حداکثری این  اعتبارات تا پایان سال جاری در اولویت برنامه های این بانک است.
شایان ذکر است بانک کشاورزی از محل اعتبار طرح ملی توسعه پایدار اشتغال روستایی 5800 میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد تخصیص داده که تاکنون 1040 میلیارد ریال در قالب 3005 فقره تسهیلات اشتغالزا پرداخت شده است؛ همچنین از محل اعتبار  بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال 97 بیش از 6003 فقره تسهیلات به مبلغ 1061 میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی پرداخت کرده است.
این گزارش می افزاید: پرداخت تسهیلات از محل اعتبار اشتغال پایدار روستایی به مددجویان کمیته امداد شامل شرایط ویژه ای است و بانک کشاورزی با توجه به اعتبار تضمین نامه کمیته امداد،  برای این مددجویان مساعدت هایی ازجمله  قبول ضامن بدون اعتبارسنجی ، تشکیل میزخدمت  مشترک  در استان ها ، کاهش سهم آورده نقدی، حذف ممنوعیت های طرح ها برای نهادهای حمایتی و ... درنظر گرفته است.

نام:
ایمیل:
* نظر: