کد خبر: ۷۱۷۲۹
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
قیمت‌ها بین ۵ تا ۲۲ میلیون تومان افزایش یافت
هر چند در ماه‌های اخیر قیمت خودرو افزایشی چشمگیر را تجربه کرده و با فرمول ابلاغی مبنی بر فروش خودرو به قیمتی معادل ۵ درصد حاشیه بازار از سوی خودروسازان، هممچنان قیمت‌ها رو به افزایش است اما در طرح پیش فروش فوری نیز برخی خودروها افزایشی بین ۵ تا ۲۲ میلیون تومان را تجربه کرده اند.
فروش فوری خودرو با قیمت‌های عجیب + جدول
در حالی که طی روزهای اخیر افزایش عجیب قیمت خودرو، بازار خرید و فروش را زمین گیر کرده و شرایطی ویژه بر این بازار حاکم کرده است، خودروسازان از امروز، ساعت ۱۰ صبح طرح ویژه پیش فروش فوری خودرو را با قول تحویل خودروها طی سی روز آغاز کرده‌اند.
 هر چند در ماه‌های اخیر قیمت خودرو افزایشی چشمگیر را تجربه کرده و با فرمول ابلاغی مبنی بر فروش خودرو به قیمتی معادل ۵ درصد حاشیه بازار از سوی خودروسازان، هممچنان قیمت‌ها رو به افزایش است اما در طرح پیش فروش فوری نیز برخی خودروها افزایشی بین ۵ تا ۲۲ میلیون تومان را تجربه کرده اند.
پیش از این خودروسازان به استناد سود سرشار دلالان و سرازیر شدن سرمایه گذاران به بازار خودرو به جای مصرف کنندگان واقعی، خواستار افزایش قیمت خودرو یا به عبارت دیگر کاهش فاصله میان قیمت تحویل کارخانه با قیمت بازار شدند. در این راستا مقرر شد خودروسازان خودروهای تولیدی را به قیمتی معادل پنج درصد حاشیه بازار به فروش برسانند اما وضعیت به گونه ای پیش رفت که افزایش هفته به هفته قیمت خودرو، افزایش قیمت فروش خودروسازان را نیز در پی داشت و نه تنها تعادلی در بازار ایجاد نشد بلکه دو خودروساز بزرگ کشور مجبور شدند تحت تاثیر وقایع رخ داده در بازار اطلاعیه‎هایی را منتشر کنند و مشتریان را به خرید خودرو از کارخانه و نه بازار فراخوانند.
 با اعلام شرایط پیش فروش خودروها اما مشخص است خودروسازان نیز به نوعی آشفته بازار کنونی را پذیرفته‌اند. به عبارت دیگر قیمت فروش فوری پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با ترمز ضدقفل و کیسه هوای راننده و سرنشین و سنسور دنده عقب و یورو۴ بهینه که در هفته منتهی به سیزدهم بهمن ماه ۵۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، امروز به قیمت ۷۲ میلیون تومان پیش فروش می شود.
پژو ۲۰۷i دنده دستی با کیسه هوای راننده و سرنشین و رینگ فولادی و یورو۴ بر اساس اطلاعیه اخیر ایران خودرو به قیمت ۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد اما در هفته منتهی به ۱۳ بهمن ماه این خودرو ۸۵ میلیون تومان قیمت خورد.
 مورد دیگر به پژوپارس  باز می گردد. پژو پارس سال با ترمز ضدقفل و ایموبیلایزر و کیسه هوای راننده و سرنشین و سیستم اخطار سرقت و یورو۴ بهینه در این هفته به بهای معادل با ۶۵ میلیون تومان به فروش می‌رسید اما قیمت این خودرو البته با حذف اخطار سرقت از آن به ۸۱ میلیون تومان رسیده است.
  در عین حال سایپا نیز در اطلاعیه ای فروش فوری محصولات خود به صورت اینترنتی را از امروز اعلام کرده است.
 این شرکت خودروسازی دو مدل از خودروی پراید ر ا برای فروش فوری معرفی کرده است. سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۵۱ به ترتیب به قیمت های ۳۷ میلیون و صد هزار تومان و ۳۸ میلیون تومان فروخته می‌شوند.
کوییک دنده ای که پیش از این ۵۰ میلیون و سیصد هزار تومان قیمت حاشیه بازار گرفته بود، قرار است به نرخ ۵۴ میلیون تومان فروخته شود.
در عین حال هر دو شرکت محدودیت هایی را برای پیش فروش اعلام کرده اند. بر این اساس محدودیت کد ملی برای ثبت نام وجود دارد (هر کد ملی یک دستگاه). لازم به ذکر است جهت متقاضیان محترم خرید خودرو که از ابتدای سال ۹۶ نسبت به ثبت نام یک دستگاه خودرو از محصولات دو خودروساز اقدام نموده اند، امکان ثبت نام در این شرایط فراهم نیست.
در اطلاعیه سایپا تاکید شده است با توجه به اعمال محدودیت کد ملی، در ثبت اطلاعات مشتری دقت لازم صورت پذیرد بدیهی است در صورت بروز هر گونه اشتباه در ثبت نام، ضمن ابطال درخواست خرید، مبلغ دریافتی عودت خواهد گردید.
ایران خودرو نیز با تاکید بر محدودیت هایی از این دست، اعلام کرده است پس از انعقاد قرارداد، مشتری به هیچ عنوان حق انصراف ندارد.
در صورت بروز هرگونه تاخیر احتمالی در تحویل خودرو برابر ضوابط مندرج در قرارداد، مطابق کلیه قراردادها ۳۰ درصد سالیانه(دو و نیم درصد ماهیانه)، جریمه تاخیر به صورت روزشمار محاسبه و قابل پرداخت خواهد بود.
جدول زیر قیمت خودروهای عرضه شده در این طرح از سوی سایپا و ایران خودرو را نشان می‌دهد:
فروش فوری خودرو با قیمت‌های عجیب + جدول

فروش فوری خودرو با قیمت‌های عجیب + جدول
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار