کد خبر: ۷۱۹۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۵
رئیس‌جمهور بر واگذاری امور در این وزارتخانه بر عهده مردم و شرکت های خصوصی تاکید کرد.
تاکید رئیس جمهور بر اجرای خصوصی سازیبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، رئیس جمهور در بخشی از سخنان خود در جمع مدیران ارشد وزارت رفاه و کار و اجتماعی بر واگذاری امور در این وزارتخانه بر عهده مردم و شرکت های خصوصی تاکید کرد و گفت: کارهایی که مردم می توانند انجام بدهند بهتر از ماست.
روحانی افزود: سال آینده سال واگذاری برای شرکت شستا در کشور خواهد بود و این کار نظر صد در صد من و هم تاکید مقام معظم رهبری است.
وی افزود: در دیداری که پیش از این در دولت دوازدهم برای مشورت با وزرا با مقام معظم رهبری داشتم تاکید ایشان بود که دولت دست از سر اقتصاد بر دارد.
رئیس جمهور در ادامه صحبت های خود از بخشی به نام بخش خصولتی در کشور نام برد که فعالیت های این بخش به هیچ وجه تحت نظر دولت نیست.
روحانی با اشاره به اینکه منهای دولت و از دولت بدتر هم داریم گفت: ما دولت داریم، تعاونی داریم و خصوصی داریم و یکی هم داریم منهای دولت و بدتر از دولت و آن خصولتی است.
وی افزود: خصولتی ها بدترین اقتصاد در کشورند چون نه اقتصاد مال خودشان است که دلشان بسوزد نه تعاونی است که چهار نفر شریک داشته باشند و با آنها دعوا کنند و نه دولتی است که منتخب مردم باشد.
رئیس جمهور گفت: دولت منتخب مردم است و 13 ، 14 دستگاه بر دولت نظارت می کنند.
روحانی افزود: هیچ کس جرات نظارت بر خصولتی ها را ندارد؛ چرا که خصولتی یعنی آزاد و هر کاری که بخواهند می کنند ،ما که دولتیم از کار آنها بی خبریم مردم هم بی خبرند و فقط خداوند خبر دارد و خدا هم که معمولا در دنیا کمتر به حساب می رسد و بیشتر آن را واگذار به آخرت می کند.
رئیس جمهور گفت: بدترین اقتصاد، اقتصاد خصولتی است مخصوصا آنهایی که مسئولیت های دیگری نیز دارند یعنی خودشان هم باز ناظرند و خودشان دو مرتبه ضابط قوه قضائیه اند،خودشان دستگاه دیگری در اختیار دارند .
روحانی افزود: این طوری که نمی شود و ما باید اقتصاد را اصلاح کنیم .
رییس جمهور با تاکید بر اینکه چیزی بین خصولتی و دولتی نیز وجود دارد که این شستا است گفت: این موضوع باید جمع شود و بگذارید مردم خیال راحت داشته باشند.
روحانی در نشست وزیر و مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید در اقتصاد اصلاحات انجام شود گفت: اینکه مقام معظم رهبری آن همه تاکید دارند و همینطور نسبت به نیروهای مسلح نیز همین نظر را دارند و بارها گفته اند نیروهای مسلح باید دست از اقتصاد بردارند باید نیروهای مسلح نیز رها کنند و اقتصاد را به مردم بدهند .
وی افزود: آنقدر کار وجود دارد که برعهده نیروهای مسلح است و آنقدر وظایف سنگینی دارند که باید آن ها را انجام دهند.
رییس جمهور با اشاره به اینکه شستا هم چیزی بین خصولتی و دولتی است خاطرنشان کرد: یعنی وقتی به شستا می گوییم کاری را انجام دهد کسانی که اطراف آقای ربیعی هستند می گویند تامین اجتماعی که مربوط به بازنشستگان کشور است دولت چکار دارد؟ ظاهرا اینها نماینده بازنشستگان هستند و بازنشستگان این افراد را انتخاب کردند در حالی که و ما شما را برای این کار گذاشته ایم.
رییس جمهور با تاکید بر اینکه چیزی بین خصولتی و دولتی نیز وجود دارد که این شستا است گفت: این موضوع باید جمع شود و بگذارید مردم خیال راحت داشته باشند این را واگذار کنید بعضی از شرکت ها را باید منحل و بعضی را مجانی واگذار کنید عیبی ندارد و با نظارت یک گروه انجام دهید .
وی با تاکید بر اینکه این بخش، بخش بسیار مهمی است خاطرنشان کرد: من به آقای شریعتمدار گفتم من با شما یک شرط اصلی دارم و آن اینکه پایان دوره دولت، شستا دیگر نباید باشد. شستا به معنای مدیریت اقتصادی دیگر نباید باشد و اگر جایی سهام دارید و حساب و کتاب دارید اشکال ندارد اما دیگر کار اقتصادی انجام ندهید.

نام:
ایمیل:
* نظر: