کد خبر: ۱۰۲۲۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶
رئیس گروه معارض سعودی موسوم به «جنبش الکرامه» در عربستان، بر شکست مسلم ائتلاف سعودی در جنگ یمن تأکید کرد و گفت، عربستانی که در تمام منطقه شکست خورده، برگ اخیر خود موسوم به «معامله قرن» را نیز از دست خواهد داد.

گروه معارض عربستانی: یمن دیگر حیاط خلوت ریاض نخواهد بودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «معن الجربا» دبیر کل گروه موسوم به «جنبش الکرامه» مخالف با نظام عربستان سعودی، در گفت‌وگویی با وبگاه «مرآه الجزیره» اعلام کرد، ائتلاف سعودی در جنگ علیه یمن از نظر راهبردی و نظامی شکست بسیار سختی خورده، اما در رسانه‌ها اجازه نشر آن را نمی‌‎دهند.

وی ادامه داد، ملت شبه جزیره عرب بیدار و آگاه است و حقیقت امور را می‌بیند، اما سیاست توسل به زور و بستن دهان‌ها مانع عکس‌العمل مردم می‌شود.

الجربا ادامه داد، برای نظام عربستان سعودی بهتر بود که از سرزمین مقدس و آرمان ملت فلسطین دفاع کند به جای اینکه به اشغالگری تبدیل شود که تفاوتی با اشغالگر صهیونیستی ندارد. جنگ یمن وارد ششمین سال خود می‎شود و خدا می‌داند هزینه آن چقدر خواهد بود. جنگی که عربستان عامل آن بود و امروز قصد خروج آبرومندانه از آن را دارد.

وی تصریح کرد، یمن دیگر به حیاط خلوت عربستان سعودی تبدیل نخواهد شد، عربستانی که در تمام منطقه شکست خورده و برگ اخیر خود موسوم به «معامله قرن» را نیز از دست خواهد داد. وحدت یمنی ها، ریاض را می‌ترساند و خسارت‌های زیادی به ائتلاف وارد می‌کند.

الجربا، وقوع «انفجار مردمی» در عربستان در نتیجه تشدید مشکلات اقتصادی و بیکاری و مسکن را بعید ندانست و گفت، اما «محمد بن سلمان»، ولی عهد عربستان مردم را با بازداشت‌های گسترده ترسانده است.

در همین ارتباط، «استِفِن سِچ» (Stephen A. Seche) سفیر اسبق آمریکا در یمن در یادداشتی در مرکز واشنگتن ویژه مطالعات حوزه خلیج فارس به باخت عربستان سعودی در این جنگ و پیروزی جنبش انصارالله یمن اذعان کرد.

انتهای پیام/341

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار